دانشگاه آزاد 700 میلیون تومان تسهیلات به 3 طرح فناور برتر اعطا می كند

دانشگاه آزاد 700 میلیون تومان تسهیلات به 3 طرح فناور برتر اعطا می كند

به گزارش لینک وبسایت مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اظهار داشت: ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به سه طرح فناورانه یا شرکت دانش بنیان برتر اختصاص می یابد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، سعید عسکری غلام زاده روز یکشنبه در تشریح اولین نشست فراخوان پشتیبانی از شرکتهای زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: امروز به صورت رسمی فراخوان عرضه تسهیلات این صندوق اعلام می شود.
وی توضیح داد: صاحبان طرح ها و شرکتهای دانش بنیان و فناور از امروز تا ۲۰ مردادماه فرصت دارند تا خدمات و محصولات خویش را به دبیرخانه صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نمایند. بعد از این تاریخ، دو هفته به بررسی و ارزیابی طرح ها اختصاص دارد و بعد از آن طرح های نهایی طی یک هفته بررسی و در روز اختتامیه، سه طرح یا شرکت برتر معرفی شده و تسهیلات دریافت می کنند.
این مسوول در ادامه اظهار داشت: منابع فعلی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است که قرار شد در نخستین فراخوان عرضه تسهیلات، مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به سه طرح فناورانه یا شرکت دانش بنیان برتر اختصاص پیدا کند. بدین ترتیب به طرح یا شرکت برتر مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، به رتبه دوم ۲۵۰ میلیون تومان و به رتبه سوم ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۶ درصد اعطا می شود.
غلام زاده اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از گذشت ۶ سال از ایده تأسیس آن، بهمن ۱۳۹۷ به صورت رسمی تأسیس شد و در این زمان توانست ۴ فقره ضمانت نامه برای واحد علوم و تحقیقات به مبلغ بیشتر از ۱۸ میلیارد تومان صادر کند.
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: خدمات این صندوق شامل عرضه تسهیلات، صدور ضمانت نامه، مشارکت مدنی و مشارکت حقوقی است که نخستین فراخوان این صندوق در ارتباط با عرضه تسهیلات است و در فراخوان های بعدی هم دیگر خدمات صندوق عرضه خواهد شد.
وی ضمن اشاره به فرایند نظارت بر شرکت کنندگان در نخستین فراخوان عرضه تسهیلات ویژه پشتیبانی از شرکتهای زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی، عنوان کرد: اداره کل تجاری سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی سه نهاد ناظر بر طرح ها و شرکتهای دانش بنیان و فن آور شرکت کننده در این فراخوان هستند.
سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی هم در این نشست خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۱۴۰ مرکز رشد، ۲۰۰ مرکز تحقیقاتی، سراهای نوآوری و شتاب دهنده است که همه آنها می توانند در فراخوان عرضه تسهیلات شرکت نمایند.
وی با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یک صندوق خطرپذیر واقعی است اظهار داشت: این صندوق برای پشتیبانی از طرح ها و شرکتهای دانش بنیان و فن آور، در کنار آنها قرار گرفته و خطرپذیری می کند. زیست بوم فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تصمیم گیرنده نهایی فرایند ارزیابی طرح ها و شرکتهای حاضر در این فراخوان خواهد بود به صورتی که ۲۴ گروه تخصصی متشکل از اعضای هیأت علمی این دانشگاه، ارزیابی طرح ها و شرکت ها را برعهده خواهند داشت.منبع:

1400/04/31
22:56:48
5.0 / 5
10844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website