گندزدایی و هوادهی فرایندهای صنعت با تولید حباب میكرونانو

گندزدایی و هوادهی فرایندهای صنعت با تولید حباب میكرونانو

به گزارش لینک وبسایت یک شرکت فناور پمپ ورتکس دوفازی تولید و به بازار عرضه نموده است که می تواند با تولید حباب در مقیاس میکرو - نانو، در گندزدایی و هوادهی فرایندهای صنعتی بسیار موثر باشد.


به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، بوسیله این پمپ، میکرو حباب و نانو حباب برای سه پروسه هوادهی، شناورسازی و گندزدایی تولید می شود. در حقیقت این پمپ می تواند یک گاز را بصورت محلول در آورده و تبدیل به حباب هایی در اندازه نانومتری کند.
پمپ ورتکس دوفازی برای مخلوط کردن یک سیال و یک گاز مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ ها شامل دو ورودی و یک خروجی است که از یک ورودی آن جریان سیال و از ورودی دیگر جریان گاز (اکسیژن، هوا، ازن) می تواند وارد پمپ شود.
در این پمپ مقدار فشار بصورت تدریجی از نزدیک ورودی تا خروجی پمپ در راه حرکت سیال افزوده می شود، هوا از ورودی بالای پمپ به داخل آن مکش شده و سپس با اختلاط در آب و افزایش تدریجی فشار، جریان بصورت دو فازی گاز-مایع از درگاه خروجی پمپ تخلیه می شود.
در این پمپ باتوجه به الگوی خاص پره های طراحی شده و محفظه طراحی شده آن، جریان های ورتکس بسیار شدیدی در پمپ به وجود می آید. وجود این جریان های ورتکس شدید به همراه افزایش فشار باعث می شود گاز در سیال بصورت محلول درآید.
با توجه به فشار کاری سیال در پمپ، دمای سیال و گاز، نسبت ترکیب گاز و سیال، درصد گاز محلول در سیال می تواند تا چند ۱۰۰ درصد حالت اشباع برسد. این گاز محلول در خروجی پمپ و هنگامی که فشار زدایی از سیال رخ می دهد، بصورت حباب های با اندازه میکرو و نانومتر درآمده و مانند ابری در سیال ظاهر می شود. در این سری از پمپ ها سه عمل مکش، اختلاط سیال با گاز مشخص و پمپ کردن مخلوط دوفازی بصورت هم زمان انجام می شود.
عمده ترین کاربردهای پمپ ورتکس دوفازی به تولید حباب در مقیاس میکرو-نانو و اکسیژن دهی مرتبط می شود. این دو عمل اساسی باعث می شود پمپ ورتکس دوفازی در خیلی از صنایع کاربرد داشته باشد، همچون با اهمیت ترین این کاربردها می توان به سیستم شناورسازی با بهره گیری از هوای محلول یا DAF، گندزدایی و هوادهی اشاره نمود.
پمپ ورتکس دوفازی همین طور در صنایعی نظیر تجهیزات هوادهی بیوشیمی (کاهش میزان COD و BOD)، پروسه جداسازی آب و روغن، پروسه شست و شو و ضدعفونی کردن، صنایع نساجی، شیلات، پرورش و تکثیر آبزیان، کشاورزی (کشت هیدروپونیک و یا گلخانه)، صنایع لبنی و غذایی، تولید انواع محلوهای مایع-مایع، مایع-گاز کاربرد دارد.منبع:

1400/04/29
22:24:15
5.0 / 5
504
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website