با هدف تجاری سازی دانش های فنی؛

پژوهشگاه نفت ۲ قرارداد با دانش بنیان ها امضا كرد

پژوهشگاه نفت ۲ قرارداد با دانش بنیان ها امضا كرد

به گزارش لینک وبسایت پژوهشگاه صنعت نفت با هدف تجاری سازی دانش های فنی، ۲ قرارداد همکاری با دو شرکت دانش بنیان امضا کرد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت با هدف تجاری سازی دانش های فنی، ۲ قرارداد همکاری با دو شرکت دانش بنیان امضا کرد. این قراردادهای همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و دو شرکت آزماسنجش پیشرو و تاف فناورپارس امضا شده است که قرارداد با شرکت آزماسنجش پیشرو در ارتباط با تجاری سازی و واگذاری دانش فنی نانوسیالات پایه روغن و پایه آب است و قرارداد دیگر به توسعه مشترک دستگاه IMS در آنالیز ترکیبات گوگردی و جیوه و دیگر جریانات گازی و مایع اختصاص دارد.
بر اساس این گزارش، طیف سنج یونی (IMS) در تشخیص و آنالیز گونه های شیمیایی گازی، مایع و جامد کاربرد دارد و از طرفی حساسیت تکنیک در حد نانوگرم و PPb و سرعت آنالیز در حد چند ثانیه است. IMS یک روش آنالیز دستگاهی است که تا حدی میتوان آنرا مشابه دستگاه گاز کروماتوگرافی (GC) دانست که در روش IMS تزریق نمونه به دستگاه بسیار ساده و اغلب مستقیم و بدون آماده سازی انجام می شود.
از سوی دیگر در قراردادی که پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت آزماسنجش پیشرو امضا کرد مقرر است تولید، فروش و بازاریابی دانش فنی نانوسیالات انتقال حرارت پایه آب و پایه روغن بر مبنای دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت و همینطور امکانات فنی، بازرگانی و سرمایه گذاری شرکت آزماسنجش پیشرو بعنوان توسعه دهنده دانش فنی در دستور کار قرار گیرد.


منبع:

1400/04/19
23:45:40
5.0 / 5
495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Link website