رئیس انستیتو پاستور ایران:

نتایج كارآزمایی فاز سوم واكسن پاستوكووك آخر مرداد مشخص می شود

نتایج كارآزمایی فاز سوم واكسن پاستوكووك آخر مرداد مشخص می شود

به گزارش لینک وبسایت رئیس انستیتو پاستور ایران در مورد واکسن مشترک ایران- کوبا( پاستوکووک) اظهار داشت: تست بالینی در ایران به اتمام رسیده و در اواخر مردادماه نتایج اولیه این تست انسانی مشخص می شود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، دکتر علیرضا بیگلری در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه ۴۴هزار نفر در کوبا و ۲۴هزار نفر در ایران در فازهای مطالعات بالینی واکسن پاستوکووک قرار گرفتند، اظهار داشت: هشتم تیرماه مجوز اضطرار واکسن پاستوکووک صادر شد.
به گفته رئیس انستیتو پاستور ایران، با وجود این که مطالعات در فاز سوم ایران و کوبا انجام گرفت نتایج منتشر گردید و نشان داد ۹۲ درصد واکسن موفق بوده است. همینطور در مقابل جهش های شایع همچون بتا و آفریقای جنوبی هم تا ۹۲ درصد کارایی داشته است.
بیگلری اضافه کرد: نتایج نشان داد واکسن پاستوکووک از شیوع فرم شدید بیماری و مرگ و میر هم به صورت صددرصدی جلوگیری می کند که این نتیجه درخشانی برای واکسن است.
وی افزود: حالا کارآزمایی بالینی در ایران برای واکسن مشترک ایران _کوبا انجام شده و در اواخر مردادماه نتایج اولیه آن مشخص می شود.
مطالعات کارآزمایی واکسن پاستوکووک برای افراد زیر ۱۸ سال
وی در مورد کارآزمایی بالینی افراد زیر ۱۸ سال اظهار داشت: این مطالعات در کوبا انجام شده که نتایج موثر بوده؛ با به انتها رسیدن این مطالعه روی کودکان و مجوز وزارت بهداشت واکسن را در این قشر هم استفاده خواهیم کرد.


منبع:

1400/04/19
19:04:01
5.0 / 5
485
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Link website