اولین مركز بین المللی نوآوری در كشور افتتاح می شود

اولین مركز بین المللی نوآوری در كشور افتتاح می شود

مرکز بین المللی نوآوری یاس بعنوان اولین مرکز نوآوری بین المللی کشور از هفته آینده فعالیت خویش را آغاز می کند.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی مرکز نوآوری بین المللی یاس، این مرکز به همت دانشگاه بین المللی خاندان (ع) و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از روز یکشنبه ۲۰ تیر ماه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری فعالیت خویش را به صورت رسمی آغاز می کند.
این مرکز با هدف پشتیبانی از اکوسیستم کارآفرینی، تسهیل فرایند تجاری سازی ایده های دانش بنیان، ایجاد اشتغال و توانمندسازی دانشجویان مسلمان در اقتصاد دانش بنیان تأسیس شده است و امکان برقراری ارتباطات گسترده با مراکز آموزشی و پژوهشی جهان اسلام و جذب دانشجویان مستعد و توانمند مسلمان در سرتاسر جهان را دارا است.
مرکز نوآوری بین المللی یاس تلاش دارد با جذب، سازماندهی، مدیریت و هم افزایی شتاب دهنده ها، استارتاپ ها، شرکتهای فناور و دانش بنیان فعال در حوزه های ماموریتی دانشگاه خاندان (ع) نقشی کلیدی در توانمندسازی و توسعه فرهنگی و اقتصادی مسلمانان جهان داشته باشد.
این مرکز نوآوری امکان حضور دانشجویان خارجی را در شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم می آورد، این دانشجویان بعد از تحصیل و کسب مهارت در مرکز نوآوری یاس می توانند مقدمات توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و استقرار شعب شرکتهای دانش بنیان و استارتاپی در کشورهای خویش را ایجاد کنند.
دانشگاه بین المللی خاندان علیهم السّلام” به منظور کمک به ارتقای علمی و تأمین نیازهای علمی، پژوهشی و تخصصی دانشجویان و پژوهشگران مسلمان و توانمندسازی آنها، همینطور کمک به شناخت فرهنگ و تمدّن اسلامی در سال ۱۳۸۳ در مقطع تحصیلات تکمیلی، در چارچوب یک مرکز دانشگاهی محدود تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به دانشگاهی جامع تبدیل و فعالیت خویش را شروع کرده است.
این دانشگاه در فضایی زیبا در شهر تهران پایتخت ایران با دارا بودن اعضای هیات علمی متخصص در رشته های مختلف دانشگاهی میزبان دانشجویان خیلی از ملیت های مختلف بوده است و افتخار دارد پذیرای متقاضیان تحصیل از سراسر جهان باشد.
این دانشگاه همینطور مفتخر است عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها وابسته به سازمان یونسکو باشد و در کنار آموزش، هر ساله میزبان اساتید و پژوهشگران مطالعات شرق شناسی جهت فرصت های مطالعاتی از سراسر جهان است.منبع:

1400/04/16
23:24:35
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website