تیم دانش آموزی ایران رتبه نخست مسابقات جهانی ربوكاپ فرانسه را به دست آورد

تیم دانش آموزی ایران رتبه نخست مسابقات جهانی ربوكاپ فرانسه را به دست آورد

به گزارش لینک وبسایت تیم ربوکاپ ققنوس بعنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی ربوکاپ فرانسه موفق به کسب رتبه نخست این مسابقات در بخش دانش آموزی شد.


به گزارش روز سه شنبه کمیته ملی ربوکاپ ایران، تیم ربوکاپ pheonix ققنوس متشکل از امیر رضازاده از مدرسه دوره اول علامه حلی ۳ تهران، امیرحسین درویش از مدرسه فردوسی حکیم و سهند حاجی زاده از مدرسه سلام شهرک غرب تهران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات ربوکاپ جهانی در فرانسه شرکت و در mini_challenge دانش آموزی مقام اول را کسب کردند.
همچنین در این مسابقات در بخش دانشجویی، تیم مرکز تحقیقات مکاترونیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (MRL) با کسب یک مقام قهرمانی، ۲ مقام نایب قهرمانی و یک عنوان پنجمی بعنوان پرافتخارترین تیم ایرانی در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۱ فرانسه شناخته شد.
مسابقات ربوکاپ جهانی بعد از وقفه یک ساله به علت شیوع بیماری کرونا در فرانسه به صورت مجازی و با حضور تیم های دانش آموزی و دانشجویی برتر از سراسر جهان برگزار شد.
ربوکاپ آزاد ایران یا «ایران اپن» از سال ۲۰۰۶ هر سال فروردین ماه در ایران برگزار می گردد. البته سال جاری به صورت استثنا اردیبهشت ماه این سری از مسابقات برگزار شد و سال قبل به علت انتشار کرونا این مسابقات در ایران برگزار نشد.
این مسابقات زیر نظر کمیته جهانی ربوکاپ و در ایران توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، کمیته ملی ربوکاپ ایران و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد.



منبع:

1400/04/09
21:52:13
5.0 / 5
471
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Link website