مدیرعامل بنیاد بركت خبر داد:

اجرای 180 هزار طرح خرد طی چهار سال در 350 شهرستان

اجرای 180 هزار طرح خرد طی چهار سال در 350 شهرستان

به گزارش لینک وبسایت مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام (ره) اظهار داشت: حدود 100 هزار طرح خرد در کشور از سال 97 تا 99 توسط این بنیاد اجرا شد که این تعداد تا اختتام امسال به 180 هزار طرح خرد در 350 شهرستان می رسد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سید امیرحسین مدنی روز چهارشنبه در نشست خبری اضافه کرد: با اجرای ۱۸۰ هزار طرح خرد در کشور ۵۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
وی افزود: باتوجه به اجرای ۱۱۶ هزار طرح از مجموعه این طرح ها، تا حالا ۳۴۰ هزار شغل به وجود آمده است و از امروز تا آخر سال هم ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می شود.
مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد: در سال ۱۳۹۹ هم ۶۰ هزار طرح خرد در کشور افزوده شد و تعداد آنها در این سال به ۱۰۰ هزار طرح رسید.
مدنی اشاره کرد: در زمینه بنگاه های خرد و کارگاه های کوچک در سال ۱۳۹۷ سرمایه گذاری خوبی انجام شد و از اواسط این سال نزدیک به ۱۷ هزار طرح بنگاهی خرد اجرا شد و در سال ۱۳۹۸ هم این تعداد به ۴۰ هزار طرح رسید به عبارتی شاهد افزایش حدود ۲۰ هزار طرح بودیم.
وی ایجاد اشتغال و تولید را از مهم ترین وظیفه بنیاد برکت اعلام نمود و اظهار داشت: در زمینه عمرانی و زیرساختی هم کارهای مختلفی در حال انجام می باشد.
مدیرعامل بنیاد برکت به اجرای طرح ویژه برای کولبران اشاره نمود و اظهارداشت: سه هزار و ۸۱۴ طرح ویژه کولبران در سه استان مرزی اجرا شده و تا حالا ۱۱ هزار و ۴۴۲ شغل برای آنان به وجود آمده است که این شغل ها ۸۵ درصد سهم مردان و ۱۴ درصد سهم زنان بوده است.
مدنی به اجرای طرح های اشتغال زا برای معلولان و زنان سرپرست خانوار هم اشاره نمود و اظهار داشت: یک هزار و ۱۰۹ طرح اشتغال زایی برای معلولان اجرائی شده و همین طور از ۱۱۵ هزار طرح های اشتغال زایی ۶ هزار و ۵۸۵ طرح مربوط به زنان سرپرست خانوار بوده است.
وی ادامه داد: طرح های اشتغال زا بعد از اجرا به مدت ۲ سال بصورت متناوب تحت نظارت و کنترل هستند و اگر طرح مشکلی داشته باشد به آنها در رفع آن کمک می شود.
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام (ره) با یادآوری اینکه بانکهای پارستان، مهر و کارآفرینان امید، تسهیلات در اختیار این افراد قرار می دهند، افزود: هم اکنون کمتر از یک درصد معوقات بانکی در بین این افراد وجود دارد.
مدنی به پویش ملی "به روستا بر می گردیم" اشاره نمود و گفت: این پویش در ۳۵۰ شهرستان کشور اجرا می شود. در قالب این پویش تسهیل گران بر طبق منطقه نسبت به اشتغال زایی و بازگشت افراد به روستاها اقدام می کنند.
وی مقابله با حاشیه نشینی در شهرها، اشتغال زایی در روستا و افزایش مهاجرت معکوس را همچون اهداف این پویش ملی اعلام نمود و اظهار داشت: امسال حداقل پنج هزار طرح در زمینه مهاجرت معکوس ایجاد می شود که با اجرای آنها ۳۰ هزار مهاجرت معکوس رخ می دهد.
وی اشاره کرد: متقاضیان می توانند بوسیله سایت و اپلیکیشن بنیاد برکت به سامانه به روستا برمی گردیم، دسترسی یافته و نسبت به ثبت نام متقاضیان مهاجرت معکوس اقدام نمایند.منبع:

1400/04/02
20:53:38
5.0 / 5
717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website