سیاست راهبردی برای علوم پایه اختصاص یافت

سیاست راهبردی برای علوم پایه اختصاص یافت

لینک وبسایت: دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص سیاست راهبردی برای ارتقای علوم پایه آگاهی داد.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، غلامحسین رحیمی شعرباف روز پنجشنبه در حاشیه دویست و سومین جلسه کمیسیون دایمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران به دستور جلسه این کمیسیون اشاره نمود و گفت: برنامه ارتقای علوم پایه از طرف رئیس کمیسیون تخصصی علوم پایه همچون گزارش های ارائه شده در این نشست بود که در آن، وضعیت علوم پایه تشریح شد.

وی درباره ارتقای علوم پایه اظهار داشت: برنامه هایی که در سالهای اخیر برای ارتقای علوم پایه طراحی و به اجرا گذاشته شد، در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای جلسه پیشنهادهایی مطرح نمودند که بمنظور ارتقای علوم پایه امسال تا ۲ سال آینده صورت گیرد.

به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم، برمبنای مصوبات جلسه کمیسون دایمی عتف، برنامه علوم پایه در قالب یک سیاست کلی راهبردی پیگیری می شود.

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، اضافه کرد: گزارشی در رابطه با برنامه های ارتقای علوم پایه برای سال ۱۴۰۱ ارائه شد که پیگیری می شود.

رحیمی وضعیت و برنامه تحقیقاتی و علمی وزارت آموزش و پرورش را از دیگر گزارش های ارائه شده در این نشست اعلام نمود و اظهار داشت: در این گزارش از طرف پژوهشکده آموزش و پرورش، برنامه تحقیقاتی بعنوان پشتوانه اجرائی سند تحول آموزش و پرورش ارائه شد.

رحیمی اضافه کرد: این برنامه های تحقیقاتی مجموعه کارهای علمی انجام شده در پژوهشگاه آموزش و پرورش، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان و سازمان برنامه ریزی آموزش و پرورش است.منبع:

1400/03/28
13:54:35
5.0 / 5
489
تگهای خبر: آموزش , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website