اختصاص بودجه ای برای توسعه نسل دوم نانوواكسن ضدكرونا

اختصاص بودجه ای برای توسعه نسل دوم نانوواكسن ضدكرونا

لینک وبسایت: بنیاد نوآوری های آمادگی برای بیماریهای همه گیر موسوم به CEPI مقرر است بودجه آزمایش فاز سه یک واکسن ضد کرونا را تامین کند؛ واکسنی به نام GPB510 که با بهره گیری از نانوذرات تولید شده است.


شرکت اس کی بیوسایسن (SK Bioscience) که واکسن نانوذره ای ضدکرونا را توسعه داده است موفق به جذب بودجه ای برای انجام فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن شد، واکسنی که از آن بعنوان نسل دوم واکسن های ضدکرونا نام برده می شود.
این شرکت مقرر است با بهره گیری از این بودجه آزمایش های بالینی فاز سه را انجام دهد و همین طور مبادرت به تحقیق و توسعه بیشتر در مورد انواع ویروس کرونا کند.
با اختصاص بودجه، این شرکت می تواند فناوری تولید واکسن ضد کرونای نانوذره ای را تجاری سازی کرده و به مقیاس تولید انبوه برساند و در نهایت، امکان تولید سالانه صدها میلیون دوز را امکان پذیر کند.
به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درصورت اثبات ایمنی و موثر بودن این واکسن، دوزهای زیادی از این محصول برای کمک به نجات انسان ها در سراسر جهان در اختیار مرکز کواکس قرار می گیرد.
بنیاد نوآوری های آمادگی برای بیماریهای همه گیر برای این فعالیت ها تا ۱۷۳.۴ میلیون دلار به شرکت اس کی بیوسایسن کمک می نماید، این شرکت که در کره جنوبی مستقر است با همکاری بخش طراحی پروتئین موسسه پزشکی UW در سیاتل بصورت مشترک این واکسن نانوذره ای را تولید کردند.
دانشمندانی که روی این واکسن کار می کنند به دنبال ایجاد یک واکسن قدرتمند نسل دوم کووید۱۹ هستند که ایمن تر از واکسن های فعلی بوده، در دوزهای پایین موثر باشد، ساخت آن ساده بوده و بدون انجماد عمیق پایدار باشد، این خاصیت ها واکسیناسیون مقابل ویروس کرونا را در مقیاس جهانی امکان پذیر کرده و دسترسی به این واکسن را برای مردم در مناطقی که منابع پزشکی، حمل و نقل و ذخیره سازی محدودی دارند، آسان می کند، همین خاصیت ها موجب می شود که چنین واکسنی در سایر مناطق جهان بسیار مورد تقاضا باشد.
شرکت اس کی بیوسایسن در یک ماه آتی، می خواهد برنامه خودرا برای یک آزمایش بالینی فاز سه ملی به وزارت بهداشت، غذا و دارو و سایر مراجع نظارتی ارائه دهد.
واکسن GBP۵۱۰ در اواخر سال ۲۰۲۰ وارد یک مطالعه بالینی ۱/۲ شد و هم اکنون در مرحله دوم کارآزمایی بالینی است.
این واکسن ضدکرونا با بهره گیری از فناوری تولید شده که در آن UW Medicine توسعه یافته است، در این واکسن از یک نانوذره پروتئینی خودآرا استفاده شده که بخش های مختلف پروتئین اسپایک ویروسی را در خود دارد، ساختار مولکولی این واکسن تقریباً شبیه ویروس می باشد که ممکنست در شناسایی بیشتر آن بوسیله سیستم ایمنی نقش مهمی ایفا کند.
در مطالعات بالینی که سال قبل انجام شد، GBP۵۱۰ در دوزهای پایین مقادیر زیادی آنتی بادی خنثی کننده ویروس تولید کرد، این آنتی بادی ها چندین سایت مختلف را در پروتئین اسپایک ویروس کرونا مورد هدف قرار می دهند، کیفیتی که ممکنست موجب محافظت در مقابل انواع ویروس کرونا شود.منبع:

1400/03/24
22:42:02
5.0 / 5
510
تگهای خبر: سیستم , فناوری , كیفیت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website