ارسال مهمات جنگی با كمك موشك های فضایی

ارسال مهمات جنگی با كمك موشك های فضایی

به گزارش لینک وبسایت نیروی هوایی و نیروی فضایی آمریکا در نظر دارند با استفاده از موشک مهمات را به مناطق غیر قابل دسترس جنگی ارسال نمایند.


به گزارش روز دوشنبه پایگاه اینترنتی نیواطلس، برای این منظور آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا (AFRL) در طرح Rocket Cargo Vanguard، روش های استفاده از موشک های تجاری را برای انجام مأموریت های لجستیکی بررسی می کند.
یکی از موارد اساسی در عملیات های نظامی لزوم تأمین تجهیزات و پیدا کردن راهی برای انتقال آنها است. حتی توانمندترین ژنرال ها هم شاهد کم شدن سرعت نیروهایشان هنگام فاصله گرفتن از منابع غذایی، سوخت و مهمات مورد نیاز هستند.
در زمان جنگ و فجایع به صورت معمول شرایط برای تأمین و انتقال تجهیزات بسیار دشوار است. هدف مورد نظر امکان دارد بسیار دور و در کشوری با شرایط نامناسب باشد یا امکان دارد زمان کمی برای ارسال مهمات وجود داشته باشد بنابراین برنامه ریزان به دنبال یافتن راه هایی بسیار سریع و انعطاف پذیر برای انتقال مهمات هستند.
وزارت دفاع آمریکا از دهه ۱۹۶۰تاکنون، موشک ها را بعنوان راهی سریع برای انتقال مهمات و سربازان به مناطق دور دست در نظر گرفته است. این موشک ها می توانند به مدار رفته و سپس در منطقه مورد نظر فرودی کنترل شده داشته باشند.
با این حال در آن سال ها فناوری «آپولو» هنوز قادر به انجام این مأموریت نبود و موشک ها در مراحل اولیه ساخت خود به سر می بردند و بسیار گران بودند. حالا طرح Rocket Cargo Vanguard، بار دیگر این ایده را مورد بررسی قرار می دهد.
برای انجام این طرح آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی به دنبال یافتن راهی برای فرود آوردن موشک در نزدیکی کارکنان و سازه ها، ساخت محفظه باری که بتوان به سرعت آنرا پُر و تخلیه کرد و همینطور به دنبال یافتن راهی برای انداختن محموله از هوا بر روی زمین است.
هدف از استفاده موشک های تجاری کاهش هزینه ها و افزایش سرعت ساخت نمونه های نظامی است.منبع:

1400/03/18
14:08:27
5.0 / 5
511
تگهای خبر: اینترنت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website