برای اولین بار در كشور:

غنی سازی خوراك دام با ریزجلبك ها توسط شركت دانش بنیان در گیلان

غنی سازی خوراك دام با ریزجلبك ها توسط شركت دانش بنیان در گیلان

به گزارش لینک وبسایت برای اولین بار در کشور شرکت دانش بنیان ریزجلبکی پارسیان در استان گیلان برای غنی سازی خوراک دام با ریزجلبک ها اقدام نمود.


مدیرعامل شرکت دانش بنیان ریزجلبکی پارسیان "تولیدکننده غذای زنده دام، طیور و آبزیان" روز چهارشنبه در اینباره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جلبک ها یکی از ریزمغزی ها بوده که در تمام دنیا بعنوان مکمل غذایی و غذای اصلی در بخش های مختلف دام، آبزیان، انسانی و آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

حمید دنیایی داریان با اشاره به اینکه ریزجلبک ها نخستین سطح هرم تولید غذایی در سطح جهانی هستند، عنوان کرد: نخستین بار در کشور ژاپن در سطح وسیع آنرا تولید کرد.

وی تصریح کرد: شرکت دانش بنیان ریزجلبکی پارسیان طی یک دهه اخیر پودر ریزجلبک ها را برای تغذیه ماهیان غیر پلانکتون ها همچون فیتوفاک، قزل آلا و کپور به کار گرفته است، ریزجبلک های زنده تبدیل به پودر شده و در جیره غذایی آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان ریزجلبکی پارسیان بیان داشت: ریز جلبک های زنده سرشار از ویتامین های A و E، تبدیل به پودر شده به جیره غذایی موجودات اضافه می شود.

وی عنوان کرد: موجواتی که از این پودر در جیره غذایی استفاده می نمایند، از ایمنی زیستی برخوردار می باشند ضمن این که استفاده از آن در دام در تولید گوشت و شیر تازه تأثیر داشته ضمن این که در مرغداری ها هم در ضریب غذایی موثر است.

وی درباره غنی سازی خوراک دام با ریزجلبک ها در شرکت دانش بنیان زیرجلبکی پارسیان امسال تصریح کرد: قراردادی با کارخانه تولید غذایی اتحاد جهت استفاده از ریزجلبک ها در جیره غذایی دام منعقد شد که اقدامات لازم در حال انجام می باشد.
جلبک ها نخستین زنجیره غذایی و مغذی ترین منبع غذای موجود در جهان هستند، جلبک ها حاوی بیشترین و قابل جذب ترین پروتئین گیاهی که تمامی مواد شیمیایی قوی موثر یک گیاه مثل بتاکاروتن را داراست، به صورتی که بتاکاروتن حاصل از آنها تا ۱۰ برابر بیشتر از بتاکاروتن معمولی در مقابل سرطان موثر و برای بدن سودمند هستند، جلبک ها در تغذیه دام طیور و آبزیان - افزایش کیفیت محصول گوشت، نقش بسیار موثری دارند و در صنایع غذایی بعنوان مکمل های غذایی، در تهیه کود بعنوان منبع انرژی، در تهیه هیدروژن، در داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، در کنترل آلودگی ها و تصفیه فاضلاب ها و سایر مزیت ها می توانند رهنمون جدیدی به سمت زندگی سالم باشند.
منبع:

1400/03/17
13:15:28
5.0 / 5
557
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website