40 درصد از طرح های دوشنبه های استارتاپی جذب سرمایه كردند

40 درصد از طرح های دوشنبه های استارتاپی جذب سرمایه كردند

به گزارش لینک وبسایت معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: 35 تا 40 درصد از طرح های ارائه شده در رویداد دوشنبه های استارتاپی موفق به جذب سرمایه شدند.


بیست و ششمین رویداد آنلاین «دوشنبه های استارت آپی» تحت عنوان آفرینه با هدف جذب سرمایه در زمینه خلاق به مدت ۲ روز انجام شد که در دومین روز از این رویداد، هفت استارت آپ این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی توانمندی های خودرا به سرمایه گذاران خطرپذیر معرفی کردند.
به گزارش روز سه شنبه صندوق نوآوری و شکوفایی علی ناظمی معاون سرمایه گذاری صندوق، وابستگی اکوسیستم نوآوری به برگزاری چنین رویدادهایی را تشریح کرد: هدف جذب سرمایه در زمینه های مختلف، بهم رسانی صاحبان ایده و استارت آپ ها با سرمایه گذاران است. اکوسیستم نوآوری به رویداد، زنده است که کمک می نماید ایده ها معرفی و عرضه گردد، در این رویدادها سرمایه گذاران با ایده هایی که در اکوسیستم مطرح است آشنا شده و می توانند در آن سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: برنامه بهم رسانی استارت آپ ها و سرمایه گذاران یک برنامه موفق بوده و البته نیازهایی دارد که به مرور برطرف می شود، اما حداقل دستاورد این رویدادها برای تیم های استارت آپی معرفی توانمندی بوسیله یک برنامه رسمی به سرمایه گذاران است. همکاران روابط عمومی ما نیز تلاش کردند تا بوسیله شبکه های ارتباطی مختلف این استارت آپ ها را معرفی کنند که به برندینگ آنها کمک می نماید.

ناظمی توجه به حوزه خلاق را از اولویت های صندوق نوآوری و شکوفایی برشمرد و اظهار داشت: در رویدادهای گذشته به حوزه خلاق کمتر توجه شده است اما امسال این حوزه بعنوان اولویت اول صندوق نوآوری قرار گرفته است بطوریکه یک صندوق پژوهش و فناوری تخصصی و صندوق جسورانه بورسی در این عرصه به راه افتاده است.
وی افزود: یک صندوق جسورانه بورسی با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومان با همکاری صندوق پژوهش و فناوری سپهر و سازمان تبلیغات اسلامی موافقت اصولی دریافت کرده و به زودی پذیره نویسی می شود.
معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد راه حل تامین مالی جمعی نیز اشاره کرد: تیم های استارت آپی که موفق به جذب VC نشوند می توانند بوسیله سامانه تامین مالی جمعی، سرمایه مورد نیاز خودرا تامین کنند. بر این اساس ۵ سامانه تامین مالی تعدادی از فرابورس مجوز دریافت کرده اند و از این طریق تیم ها می توانند ایده های خودرا مطرح و بوسیله مردم، نیاز مالی خودرا تامین کنند.منبع:

1400/03/17
12:21:46
5.0 / 5
723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website