صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به منظور عرضه خدمات مالی به شرکتهای صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.


در راستای ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری که به منظور عرضه انواع خدمات مالی به اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد می شوند، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق هم با هدف عرضه خدمات مالی به شرکتهای صنایع خلاق و فرهنگی صورت گرفته است.
شرکت های خلاق و زیست بوم صنایع نرم و خلاق به نهادهای مالی نیاز دارند که به صورت تخصصی به نیازهای مالی این گونه از شرکت ها پاسخ دهند. بر این اساس، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، گامی بلندی در این عرصه به حساب می آید.
یکی از اهداف و مأموریت های صندوق، پشتیبانی از توسعه ذینفعان اصلی و فعالان زیست بوم صنایع خلاق بر مبنای اولویت های فرهنگی ایرانی و اسلامی است.
این صندوق همینطور از افزایش سهم تولیدات ملی، صادرات محصولات و خدمات نسبت به سایر صنایع و محصولات کشور، حمایت می کند.
افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری در تولید محصولات و خدمات در حوزه صنایع فرهنگی، ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری، جذب و هدایت سرمایه و سرمایه گذاران، خدمات مالی در حوزه صنایع خلاق و نوآورانه، هم بخش دیگری از اهداف راهبردی این صندوق را تشکیل می دهد.
صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با سرمایه گذاری و کمک به توسعه زیرساخت، شبکه ها، فناوری ها، ناشران و توسعه دهندگان بازار و فعالیتهای زیرساختی توسعه دهنده زیست بوم صنایع و محصولات خلاق و نوآورانه، تلاش دارد تا زیست بوم صنایع نرم و خلاق را هر چه بیشتر توسعه دهد.
بر اساس گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این صندق به شرکتهای خلاق و نوآور خدمات اعتباری و مالی می دهد. همینطور برای آنها ضمانت نامه صادر می کند.
تامین مالی، عرضه تسهیلات، لیزینگ، کارگزاری تسهیلات، جذب و معرفی سرمایه گذار و سرمایه گذاری خطرپذیر، دیگر خدمات عرضه شده توسط این صندوق اعلام شده است.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق اوایل خردادماه ۱۳۹۹ در چهل و هفتمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی وحدت دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر اعضا برگزار و در این نشست صادر شده بود.منبع:

1400/03/10
17:34:37
5.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Link website