در گزارش لینك وبسایت عنوان شد؛

اختصاص تسهیلات به دانش بنیانها برای خرید و اجاره دفتر كار

اختصاص تسهیلات به دانش بنیانها برای خرید و اجاره دفتر كار

به گزارش لینک وبسایت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به اعطای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتها در زمینه خرید و رهن دفتر کار اظهار داشت: صندوق برای خرید و رهن حتی تا۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات می دهد.دکتر علی وحدت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اختصاص دفاتر کار به شرکتهای دانش بنیان و تسهیلات اعطایی از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی به این شرکتها اظهار داشت: تا پیش از سال ۹۷ ساختمان هایی تحت عنوان برج فناوری توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکتهای دانش بنیان خریداری می شد و به صورت «اجاره به شرط تملیک» تسهیلات مختلفی به آنها تعلق می گرفت.
وی اضافه کرد: اجاره به شرط تملیک در واقع شرکتهای دانش بنیان را مجبور به استقرار در یک محلی می کرد و از طرفی لازم بود که صندوق نوآوری همواره به فکر خرید ساختمان بعنوان برج فناوری برای دانش بنیانها باشد.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۷ به بعد و در دوره جدید صندوق نوآوری و شکوفایی در صدد بر آمدیم که به دنبال خرید ساختمان برای شرکتها نباشیم، اظهار داشت: در این راستا تسهیلات دیگری را برای شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفتیم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار نمود: در این نوع تسهیلات، شرکتهای دانش بنیان می توانند در هر ساختمان و منطقه ای که می توانند مستقر شوند و صندوق به آنها تسهیلاتی برای خرید و اجاره اختصاص می دهد.
وی در مورد این تسهیلات اظهار داشت: صندوق برای شرکت هایی که امکان اجاره دفتری را دارند، مبلغ اجاره به صورت تملیک را به شرکتها اعطا می کند و اگر شرکتها خواهان استقرار در پارک های علم و فناوری باشند هم تخفیف سود برای آنها قائل می شود.
به گفته وحدت، همینطور به شرکت هایی که امکان خرید دفتر ندارند تا ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به آنها اختصاص می دهیم تا هر ساختمانی که می خواهند رهن کنند.


منبع:

1400/03/10
10:43:46
5.0 / 5
471
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Link website