فناوران برای ساخت تجهیزات ثبت و تحریك سلول های عصبی فراخوانده شدند

فناوران برای ساخت تجهیزات ثبت و تحریك سلول های عصبی فراخوانده شدند

لینک وبسایت: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با انتشار فراخوانی از فناوران برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول ها دعوت کرد.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فراخوان با هدف تامین نیاز مراکز پژوهشی فعال در حوزه علوم اعصاب شناختی منتشر گردید. ستاد از شرکت ­های مهندسی درحوزه فناوری­ های شناختی و همین طور هسته ­های پژوهشی دانشگاهی، برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال­ های عصبی و تحریک سلول ­های عصبی دعوت کرده است.
در این فراخوان تاکید گردیده است طراحی و ساخت الکترودها از لحاظ زیست سازگاری، استواری مکانیکی، سبک بودن، نداشتن خوردگی در دراز مدت، قابلیت استفاده چند باره و تثبیت موقعیت بر روی بافت (در صورت نیاز) و سازگاری با سیستم ­های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به ویژه بحث کانکتور مورد توجه بوده و دارای اهمیت است.
علاقه مندان جهت شرکت در این فراخوان می ­توانند تا ۱۵تیر امسال نسبت به ارائه پروپوزال برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک یا هر دو مورد اقدام نمایند. همین طور تعداد الکترودهای مورد نظر در قرارداد تضمینی خرید، وابسته به نوع آن­ها و نیازهای داخل کشور بوده و بر طبق صرفه اقتصادی فناوران و کاربران، توسط مجری پیشنهاد خواهد شد.
علاوه بر مسائلی همچون بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزییات خاصیت های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و همین طور نحوه تضمین درباب اتمام پروژه نیز ملاک است. شرکت یا گروهی که در نهایت بعنوان مجری ساخت در هر بخش انتخاب می­ شود، باید شواهد کافی از انجام موفقیت آمیز آزمایش­ های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده را به این ستاد عرضه نماید.منبع:

1400/03/09
09:59:23
5.0 / 5
543
تگهای خبر: اقتصاد , سیستم , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website