بهبود خواص ضدشرگی كیلرهای چوب با فناوری نانو

بهبود خواص ضدشرگی كیلرهای چوب با فناوری نانو

لینک وبسایت: یک شرکت فناور پوشش شفاف پایه آب مخصوص چوب (کیلر) حاوی نانوذرات برای بهبود خواص ضد شرگی تولید کرد.


به گزارش روز شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، این کیلرهای نانویی با ایجاد سطحی زیبا و براق و یکنواخت روی چوب باعث افزایش طول عمر و ماندگاری چوب رنگ شده می شوند. به علت وجود نانوذرات در این کیلرها، استفاده از آن باعث کاهش هزینه ها، کاهش خطر آتشسوزی و کاهش آلودگی به علت استفاده از آب و حذف تینر می شود.
همچنین این پوشش های نانویی قابلیت شستشو داشته و زیرلایه ای مناسب برای پوشش های مختلف است. از طرفی کیلرهای نانویی بسیار سریع خشک می شوند و در مقابل سایش و اصطکاک با اجسام خارجی بسیار مقاوم هستند. این کیلرها فاقد هرگونه بوی تند و نامطبوع بوده و جهت استفاده در محیط های صنعتی و خانگی بسیار مناسب هستند.
افزودن نانوذرات به محصول کیلر شرکت پوشش گیتی سبز اسپادان باعث ایجاد خاصیت ضد شرگی در این محصول شده است. همینطور با اضافه شدن نانوذرات به کیلر از میزان ته نشین شدن آن هم کاسته شده است.
کیلرها معمولا در دو نوع براق و مات دسته بندی می شوند. برخی کیلرها پایه آب نیستند و از تینر بعنوان رقیق کننده برای آنها استفاده می شود. مزیت کیلرهای پایه آب نسبت به انواع کیلرهای دیگر که با تینر رقیق می شوند این است که خطر آنها کمتر بوده و باعث بروز سرطان در مصرف کننده نمی شوند. بعضی از کیلرها مخصوص چوب بوده و برخی دیگر مخصوص فلزات و سیمان و سطوح خارجی ساختمان، که نحوه استفاده از هرکدام متفاوت می باشد و بستگی به سطوح مورد نظر دارد.
برخی کیلرها باید با قلم مو روی سطوح مورد نظر استفاده شوند و برخی دیگر به صورت اسپری موجود است. کیلر پایه آب که بعنوان پوشش محافظتی روی سطوح چوب به کار می رود، یک پوشش مقاوم روی سطوح رنگ شده ایجاد و از سطوح در مقابل آب، نور خورشید و شرایط جوی محافظت می کند. این محصول با آب رقیق و به سادگی با قلم مو روی سطوح چوبی استعمال می شود.منبع:

1400/03/03
20:39:18
5.0 / 5
447
تگهای خبر: فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website