آریون تولید جت مافوق صوت بی صدا را كنار گذاشت

آریون تولید جت مافوق صوت بی صدا را كنار گذاشت

چالش های تولید جت های مافوق صوت بی صدا هر روز بیش از گذشته آشکار می شود و در تازه ترین تحول دراین زمینه شرکت آریون این طرح را مسکوت گذاشته است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از انگجت، شرکت آریون سوپرسونیک بطور رسمی اعلام نمود که دیگر قصد ندارد جت مافوق صوت بی صدا تولید کرد و این طرح بطور کامل کنار گذاشته شده است.
آریون علت این تصمیم را هزینه های مالی زیاد اجرای این طرح دانسته و افزوده که باید اقدامات مناسبی را برای مدیریت شرایط فعلی خود انجام دهد.
این شرکت نخستین شرکت خصوصی است که از برنامه های خود برای تولید جت های مافوق صوت بی صدا آگاهی داده بود. قرار بود این جت ها بتوانند با سرعت بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کنند، بدون آنکه سروصدای زیاد و غیرقابل تحملی ایجاد کنند.
بر اساس برنامه های قبلی آریون قرار بود جت های مورد اشاره تا سال ۲۰۲۴ تولید شده و تا سال ۲۰۲۶ برای پرواز آماده شوند. ولی حالا کل این طرح لغو شده است. آریون دراین زمینه در حال همکاری با بوئینگ، جنرال موتورز و برخی سازمان های دولتی آمریکا بود و قصد داشت یک کارخانه برای تولید جت های مورد اشاره در فرودگاه بین المللی اورلاندو بسازد.
گفتنی است شرکت خصوصی بوم هنوز در حال اجرای طرح های خود دراین زمینه است و وعده داده جت های مافوق صوت بی صدای خودرا در سال ۲۰۲۹ عرضه می کند.


منبع:

1400/03/03
10:09:17
5.0 / 5
428
تگهای خبر: بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website