نگاهی به نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتكس ۲۰۲۱ در پردیس

نگاهی به نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتكس ۲۰۲۱ در پردیس

به گزارش لینک وبسایت دهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری وفناوری اینوتکس۲۰۲۱ طی روزهای ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس با حضور ۳۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور با هدف سرمایه گذاری، همکاری و مشارکت و شبکه سازی برگزار گردید.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، از سال ۹۰ نمایشگاه بین المللی و فناوری اینوتکس با همت پارک فناوری پردیس و با حضور تمام بازیگران کلیدی زیست بوم نوآوری و فناوری با اهداف سرمایه گذازی، ارتباط سرمایه گذاران داخلی و بین المللی با شرکت ها و استارتاپ ها، مشارکت و همکاری بین شرکتهای فناور و استارتاپ های داخلی و بین المللی گفت و گو و شبکه سازی بین فعالان اکوسیستم و نوآوری و فناوری برگزار شده است.
اینوتکس تلاش می کند که علاوه بر معرفی فناوری های روز به صنایع بزرگ و متوسط، مشتریان محصولات فناور را به تولید کنندگان آنها متصل کند و همینطور سرمایه گذاران را با فرصت های سرمایه گذاری در طرح های فناورانه یا استارتاپ ها آشنا کند.
اینوتکس ۲۰۲۱ با شعار «اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف » با حضور بیشتر از ۳۰۰ مشارکت کننده و با رویداد ها و بخش های جانبی مختلفی طی ۴ روز (۲۸تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) در فضایی به وسعت ناحیه نوآوری پردیس برگزار شد.
سال های گذشته نمایشگاه اینوتکس در تهران برگزار می شد اما برای دوره دهم به بعد مسؤلان تصمیم گرفتند که نمایشگاه در پارک فناوری پردیس برگزار گردد.
سال گذشته نهمین دوره نمایشگاه به علت شیوع کرونا به صورت کاملا مجازی برگزارشد و سال جاری با برنامه ریزی انجام شده علاوه بر ۱۸۰ غرفه مجازی، ۱۷۰ غرفه حضوری در فضای باز نمایشگاه فعال بود.
در این نمایشگاه مراکز رشد، استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در کنار هم قرار گرفتند و بخش های جدید استیج، ایستگاه آینده، کافه سرمایه برای اولین بار در نمایشگاه اینوتکس فعال شدند.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس ضمن اشاره به عملکرد بخش استیج، توضیح داد: این بخش به موضوعات عمومی کسب و کار می پردازد و از مسائل مهم آن رهبری تیم های استارتاپی و شرکتهای دانش بنیان، چالش های اکوسیستم، پارادایم های مدیران، بین المللی شدن و تحریم ها و... است.
«اکبر قنبر پور» توضیح داد: استیج عمومی اینوتکس همچون بخش های جانبی این رویداد بود که بیشتر از ۳۰ ساعت سخنرانی، پنل و گفتگو با مبحث فرهنگ سازی کارآفرینی و ایجاد امید و انگیزه در جوانان با معرفی نمونه های موفق در آن عرضه شد.
وی اضافه کرد: در بخش استیج تخصصی « ایستگاه آینده »که به عنوان بخشی جدید در دوره دهم نمایشگاه اینوتکس از جنس پنل ها و سخنرانی های مختلف به راه افتاده است، عنوان کرد: فناوری هایی در دنیا وجود دارد که مسیر را برای صنعت باز می کند، مثل کلان داده ها، ۵G، رایانش ابری و یا هوش مصنوعی و ظهور NBIC صحبت شد.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه در این دوره از نمایشگاه بخشی را به بانوان اختصاص داده شد، توضیح داد: توجه ویژه به بانوان یکی از علل راه اندازی پاویون « زنان پیشگام» با همکاری معاونت علمی بود تا بازدیدکنندگان با موفق ترین کارآفرینان و نوآوران آشنا شده و بتوانند در دوره های آموزشی عرضه شده توسط آنها شرکت نمایند.
قنبرپور ضمن اشاره به نیازهای بی شمار صنایع اظهار داشت: چهار صنعت (فولاد، فین تک، تجهیزات پزشکی، مبلمان و درودگر) برای حضور در نمایشگاه دعوت شدند تا نیازهایشان را به شرکتهای دانش بنیان ارائه نمایند وبا توجه به این که درودگری و مبلمان از صنایع بزرگ منطقه پردیس است برای حضور درنمایشگاه اینوتکس دعوت شدند تا برای توسعه و رفع نیازهای آنها اقداماتی صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به بخش کافه سرمایه عنوان کرد: این بخش پل ارتباطی اکوسیستم نوآوری با صنعت است، بخش منتورشیپ در ارتباط با راهنمایی های افرادی است که در این عرصه تجربه کسب کردند، بخش اینوجوان برای یادگیری خلاقیت و مهارت های کارآفرینی جوانان در نظر گرفته شده است.
حضور بیشتر از ۱۸۵۰ شرکت و استارت آپ ایرانی در نمایشگاه اینوتکس
دبیر اجرایی نمایشگاه اینوتکس اظهار داشت: حضور بیشتر از یک هزارو ۸۵۰ شرکت و استارتاپ و برنامه ریزی برای بیشتر از ۲۰ رویداد تجاری سازی و آموزشی، برگزاری بیشتر از ۲۵۰ جلسه سرمایه گذاری را میتوان از مشخصه‎های برجسته دهمین نمایشگاه اینوتکس در محل پارک فناوری پردیس دانست.
«سجاد فشمی عباسی» اظهار داشت: کشور ما با وجود قوانین مشترک منطقه ای به علت حضور عناصر نوآور در منطقه از نظر فناوری پیشرو است و عنوان بازیگران فناوری را از آن خود کرده است.
وی با تکیه بر اینکه در این اکوسیستم تنها حضور فناوران کافی نیست، اظهار نمود: این اکوسیستم نیازمند عناصر دیگری چون منتورها، شتابدهنده ها و سرمایه گذاران است که باید در کنار همدیگر هماهنگ عمل کنند.
عباسی اظهار داشت: در بخش نمایشگاهی آخرین دستاوردهای فناورانه ارائه شد و بررسی در حوزه های بلاکچین، اینترنت اشیاء، کلان داده را از برنامه های بخش نکستیشن نمایشگاه بود که در چارچوب فیلمهای مستند ساخته شده و اکران خواهد شد.
۱۰ هزار میلیارد تومان در پارک فناوری پردیس سرمایه گذاری انسانی شده است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید بر روی افراد انجام شده که اتفاقی بی نظیر در منطقه به شمار می آید.
«سورنا ستاری» با تکیه بر ایجاد بستر مناسب برای رشد و توسعه پارک فناوری پردیس، عنوان کرد: رفع مشکل جواز ساخت و ساز برای شرکت ها و سرمایه گذاران برای توسعه هر چه بیشتر پارک در دستور کار قرار گیرد.
وی اظهار داشت: توسعه آینده شهر پردیس دانش بنیان و دانش محور است و امیدواریم مسؤلان شهرستان پردیس مانند گذشته در توسعه این پارک که جهشی برای آینده پردیس خواهد بود همیاری و مساعدت کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از توسعه وسعت پارک فناوری خبرداد و عنوان کرد: توسعه پارک بزودی از ۵۰۰ هکتار هم عبور خواهد نمود و افزایش تعداد شرکتهای استارتاپی و شرکتهای بزرگ سرمایه گذار اتفاق خوبی برای شهر پردیس است.
ستاری ضمن اشاره به مزایای برگزاری نمایشگاه اینوتکس، توضیح داد: برگزاری اینوتکس و نمایشگاه های جانبی آن اتفاقات خوبی برای اقتصاد ما رقم زده و در این راستا در حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در برابر فروش شرکت ها عایدی خواهیم داشت و بزودی تبدیل به پایه اقتصاد می شویم.
وی با اشاره به اینکه بیماری کووید ۱۹ سبب شد تا تکنولوژی های این حوزه توسعه داده شود، عنوان کرد: حوزه بیوتکنولوژی در ایران هم توسعه یافته و امروز ایران یکی از بهترینهای آسیا و اول در منطقه است و هم اکنون تمام داروها، مواد اولیه در داخل کشور ایجاد می شود.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه اینوتکس، تلاقی سه ترند برتر زیست بوم نوآوری و فناوری است ؛ از سرمایه گذاری بر روی ایده ها و استارتاپ ها تا افزایش همکاری و مشارکت و هم گفتگو و شبکه سازی بین بازیگران اصلی این زیست بوم است.
بر اساس آمار عرضه شده، طی ۴ روز نمایشگاه در حدود ۲۰ هزار نفر در پارک فناوری بعنوان بازدید کننده حضور داشتند و در حدود ۳۵ هزار نفر به صورت مجازی شرکت کردند، بیشترین بازدید از یک غرفه در حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر و کمترین بازدید ۹۰ نفر بوده است.
شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و پارک فناوری پردیس در فاز ۶ این شهر واقع شده است.


1400/03/02
21:39:19
5.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website