توجه به فناوری مأموریت مهم دولت دوازدهم

توجه به فناوری مأموریت مهم دولت دوازدهم

رئیس مرکز هیأت های اُمنا و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در شروع دولت دوازدهم توجه به مبحث فناوری بعنوان یک مأموریت مهم در دستور کار دولت قرار گرفت.به گزارش وزارت علوم، عبدالرضا باقری اضافه کرد: افزایش بودجه پارک ها، افزایش واحدهای فناور و همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی نشان از اهمیت عرصه فناوری در کشور است.

وی ضمن اشاره به وظایف دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در تأمین نیروی انسانی کارآمد به تقاضاهای اجتماعی جامعه هم تصریح کرد و اظهار داشت: دانشگاه های جامعه محور از موضوعات مهم کشور و ایجاد دانشگاه های کارآفرین، نمودی از همین مساله است؛ ازاین رو افزایش بودجه پارک های علم و فناوری، افزایش تعداد واحدهای فناور و هماهنگی پارک ها با حوزه ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی نشان از اهمیت ویژه ای است که به پارک های علم و فناوری داده شد.

قائم مقام وزیر علوم ضمن اشاره به این که در شروع دولت دوازدهم توجه به مبحث فناوری بعنوان یک مأموریت مهم در دستور کار دولت قرار گرفت، عنوان کرد: تقویت مراکز رشد و پارک های علم و فناوری از ارکانی بود که در این دولت مورد اهتمام ویژه قرار گرفت و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بعنوان یکی از مهم ترین مراکز فناوری کشور است که تجربیات و فعالیتهای مهمی که در این شهرک صورت گرفته، در کل کشور بسط پیدا کرد.

باقری در ادامه تصریح کرد: پایش مستمر موانع قانونی بر سر راه توسعه پارک های علم و فناوری یکی از مهم ترین کارهای پیش رو است که امید است با اصلاح قوانین و مقررات به توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری کمک شایانی شود. یکی از مراکزی که می تواند انجام این امر را بر عهده گیرد؛ سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است که می تواند در مورد پایش موانع که بر سر راه تولید و فناوری است پیگیر امر باشد.

وی بیان نمود: دومین اقدام اساسی که باید انجام پذیرد، قرار دادن ضوابط و مقررات در سایت ها و در دسترس فناوران و مدیران است تا مشکل نبود متولی در حوزه فرهنگ سازی برطرف شود؛ همینطور به اشتراک گذاری تجربه پارک های علم و فناوری برای سایرین بگونه ای که جهت کسب تجربه هزینه مجدد نشود هم بسیار مفید می باشد که متولی این امر هم می تواند سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.


1400/02/30
22:33:52
5.0 / 5
441
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website