معاون علمی و فناوری:

كرونا سبب جهش بیوتكنولوژی در كشور ما شد

كرونا سبب جهش بیوتكنولوژی در كشور ما شد

به گزارش لینک وبسایت معاون علمی و فناوری با اشاره به اینکه ایران در حوزه فناوری سرآمد است، اظهار داشت: به جرأت می توانم بگویم که انتشار کرونا سبب جهش در بیوتکنولوژی کشور ما شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در «افتتاحیه دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۱» که در محل پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است، اظهار داشت: کرونا سبب توسعه تکنولوژی در دنیا و رشد فناوری ها بویژه حوزه بیوتکنولوژی شد که حالا در این عرصه سرآمد هستیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ایران از بهترین های حوزه بیوتکنولوژی در سطح آسیا به حساب می آید، اظهار داشت: به جرأت می توانم بگویم که انتشار کرونا سبب جهش در بیوتکنولوژی کشور ما شد که اثرات آنرا در حوزه های تجهیزات پزشکی، مواد اولیه، واکسن و داروهایی در ابتدای انتشار کرونا به خوبی مشاهده کردیم.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: این پیشرفت ها همه مدیون کرونا است. در ابتدای شروع کارمان در حوزه فناوری نگاه تمسخرآمیزی به حوزه های فناوری بود اما حالا به یک اولویت در کشور تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینکه حالا دولت آمریکا اولویت اول خویش را فناوری قرار داده است، اظهار داشت: اولویت اول هر دولتی که پس از این روی کار بیاید هم فناوری است.
به گفته ستاری، فناوری سبب اقتدار، اقتصاد، فرهنگ و توسعه کشور می شود.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: ما نمونه ای از توسعه فناوری را در پارک پردیس می بینیم چونکه هم اکنون بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به اینکه پارک پردیس نمونه ای از این سرمایه گذاری ها روی نیروهای انسانی است، اظهار داشت: انتظار ما این است که اتفاقات خوبی در پارک هم رخ دهد.
ستاری با اشاره به اینکه خیلی از مشکلات پیش پا افتاده شرکتهای دانش بنیان برای استقرار در مکان هایی همچون پارک پردیس تسهیل شده است، افزود: هم اکنون نمی توانیم شرکتی که مشکل جواز ساخت دارد را پیدا نماییم، چنین اتفاقاتی بی معنا خواهد بود.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه توسعه آینده پارک پردیس، توسعه ای دانش محور است، اظهار داشت: در این پارک دودکشی وجود ندارد، از این رو نشان داده است که اقتصاد دانش بنیان در حال محقق شدن است.
وی با تاکید بر این که حالا توسعه به گونه دیگری نسبت به گذشته تعریف می شود، عنوان کرد: این توسعه تحولات جدی را به دنبال می آورد.
ستاری در مورد توسعه جهشی پارک فناوری پردیس اظهار داشت: مقرر است فضای پارک پردیس از متراژ ۵۰۰ هکتار هم عبور کند و شرکت ها و استارت آپ های بیشتری در آن مستقر شوند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: این شرکت ها به شدت در تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) تاثیر دارند و از طرفی می توانند اتفاقات خوبی را برای پارک فناوری پردیس رقم بزنند.
وی در مورد نمایشگاه اینوتکس اظهار داشت: امیدواریم اینوتکس و برنامه های جانبی این نمایشگاه تأثیرگذار در اقتصاد کشور باشد که ما را حساب بیاورند؛ همین که ما را به حساب بیاورند، مهم می باشد.
ستاری اظهار داشت: وقتی فروش کل شرکت ها برابر با ۲۰۰ هزار میلیارد تومان می شود، نشان داده است که ما یک پای اقتصاد کشور هستیم و هر کسی وارد این اکوسیستم می شود باید به ما احترام بگذارد.


منبع:

1400/02/28
21:30:18
5.0 / 5
618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website