زیست فناوری و ایستادن بر قله صادراتی دانش بنیان ها

زیست فناوری و ایستادن بر قله صادراتی دانش بنیان ها

به گزارش لینک وبسایت ۶۰ درصد صادرات شرکتهای دانش بنیان در ارتباط با فعالان حوزه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از ستاد توسعه زیست فناوری، صادرات محصولات دانش بنیان با فناوری به علت نقش اثرگذار بر ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری، برای اقتصاد ملی کشورهای در حال توسعه بسیار با اهمیت تلقی می شود.

در ایران تعداد ۳۰۰ شرکت دانش بنیان آمار رسمی صادرات دارند که این تعداد شرکت رکورد صادراتی هم داشته اند.

محصولات زیست فناوری بیشترین آمار صادرات را برای کشور رقم زده اند که میتوان گفت ۶۰ درصد صادرات دانش بنیان کشور برای این حوزه است.

روسیه، ترکیه، هند، چین، عراق همچون کشورهایی هستند که صادرات به آنها صورت می گیرد.

کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل، متشکل از رایزنان فناوری، شرکتهای مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است و بعنوان سه بازوی اجرایی و تسهیل کننده صادرات شرکتهای دانش بنیان محسوب می شوند.

همچنین باید گفت راه اندازی ۲۳ کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان، گامی برای تسهیل در روند رشد صادرات دانش بنیان در ایران بشمار می رود.

۲۰ کارگزار در بیشتر از ۱۸ کشور مستقر هستند و به واسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها عرضه می شود که بتوانند در آن کشور محصولات خویش را عرضه کنند.

یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکتهای دانش بنیان در کشور هدف، مهم ترین مأموریت کارگزاران صادراتی مرکز است.

در این راستا سه کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، ۲ کارگزار صادراتی در روسیه، ۲ کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، ۲ کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از جانب معاونت علمی مستقر می باشند.منبع:

1400/02/25
10:44:13
5.0 / 5
471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Link website