در فاز یك خط تولید صنعتی؛

اولین محصول تولید انبوه واكسن كرونای كووایران بركت رونمایی گردید

اولین محصول تولید انبوه واكسن كرونای كووایران بركت رونمایی گردید

اولین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا با نام کووایران برکت رونمایی می شود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، بامداد سه شنبه اولین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا ساخت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با نام کوو ایران برکت در فاز یک کارخانه تولید واکسن رونمایی گردید. ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پس از عبور از مرحله نیمه صنعتی، وارد مرحله تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت شد و بر مبنای اقدامات جهت راه اندازی دو خط صنعتی صورت گرفت که خط اول تولید آماده شده و خط دوم هم در حال آماده شدن است. با راه اندازی این دو خط تولید تا آخر شهریور ماه جاری امکان تولید ماهانه ۲۰ میلیون دوز واکسن ایران برکت وجود خواهد داشت.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی اولین واکسن کرونا ساخت پژوهشگران ایرانی با نام «کُوو ایران برکت» در نهم دی ماه) سال قبل با حضور وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور روی سه داوطلب آغاز شد.
تزریق اولین مرحله این واکسن بین داوطلبان در چارچوب فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی انجام شد و ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خویش را دریافت نمودند و تزریق آخر واکسن هم ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.
فاز دوم این واکسن هم از اواخر اسفند ماه سال قبل شروع و تست بر روی ۲۸۰ داوطلب انجام شد.
مطالعات بالینی مرحله سوم هم پنجم اردیبهشت ماه سالجاری آغاز و در مراسم آغاز این مرحله، واکسن به سه داوطلب شامل عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و یک استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران تزریق شد.


منبع:

1400/02/22
12:42:51
5.0 / 5
426
تگهای خبر: فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website