توربین های بادی به تهدید امنیتی انگلیس مبدل شدند

توربین های بادی به تهدید امنیتی انگلیس مبدل شدند

نصب انبوهی از توربین های بادی برای تولید برق در مرزهای آبی انگلیس سبب اختلال در عملکرد سیستم های الکترونیک کنترل و نظارت مرزی شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از سی جی تی ان، نصب توربین های بادی در سواحل دریاها روشی برای تأمین برق پاک و کاهش استفاده از سوخت های فسیلی برای تولید الکتریسیته به منظور پیشگیری از تشدید گرمایش زمین است. اما به نظر می آید دولت انگلیس در این حوزه افراط کرده و همین مساله سبب شده دفاع از مرزهای زمینی این کشور از راه تجهیزات فنی با مشکلاتی مواجه شود.
توربین های مرتفع بادی عملکرد دستگاه هایی که وظیفه شناسایی پرنده های ناشناس و مشکوک را در سواحل انگلیس بر عهده دارند، مختل می کنند و حرکت چرخشی پره های آنها سبب ثبت علایم و داده های گمراه کنند در رادارها می شود. همینطور این توربین ها توان رصد و کنترل مرزی رادارها را هم کم می کنند.
نگرانی از اختلال مذکور سبب شده تا دولت انگلیس ۵ میلیون دلار بودجه برای حل این مشکل اختصاص دهد. این بودجه به شرکت هایی پرداخت خواهد شد که روش هایی برای غلبه بر این چالش پیشنهاد دهند. انتظار می رود در این حوزه ۵ تا ۶ قرارداد تا ماه ژوئن منعقد شود.


منبع:

1400/02/12
20:03:34
5.0 / 5
514
تگهای خبر: الكترونیك , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website