تولید كفی كفش نانو دانش بنیان با قابلیت از بین بردن ۶۵۰ نوع باكتری

تولید كفی كفش نانو دانش بنیان با قابلیت از بین بردن ۶۵۰ نوع باكتری

به گزارش لینک وبسایت یکی از شرکتهای تولیدکننده کفی کفش، با استفاده از نانوذرات نقره مبادرت به تولید و عرضه کفی های کفش آنتی باکتریال کرده که استفاده از آن برای پیشگیری از رشد قارچ و عوامل بیماری زا بسیار موثر است.


به گزارش روز شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، پزشکان از پا بعنوان قلب دوم یاد می کنند و در این میان کفی کفش در تماس مستقیم با پای انسان قرار دارد. ازاین رو کفی کفش نقش مهمی در حفظ سلامت پا دارد، در طراحی کفی کفش عوامل مختلفی همچون اندازه، حالت انحنای کف پا، قابلیت جذب ضربه، قابلیت کنترل رطوبت و مقابله با بو و باکتری در نظر گرفته می شود.
تعرق پا علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع و آزاردهنده، باعث رشد باکتری ها و قارچ ها در بین انگشتان و بیماری های عفونی می شود. امروزه با عنایت به اهمیت سلامت پاها، روش های مختلفی همچون استفاده از نانو ذرات در ساخت کفی کفش، مورد توجه قرار گرفته است. این گونه کفی ها واکنش آلرژیک ایجاد نکرده و ضرری برای بدن انسان ندارند. نانوذرات در اثر واکنش با غشای خارجی باکتری، باعث تغییرات ساختاری داخل باکتری و در نهایت نابودی آن می شود.
این شرکت دانش بنیان با تولید و عرضه کفی های کفش حاوی نانوذرات تلاش دارد تا به حفظ سلامت پا مصرف کنندگان کمک نماید. این کفی آنتی باکتریال نانویی یک کفی طبی چرم است که قرار دادن آن در کفش باعث می شود بوی نامطبوع پا به حداقل رسیده و سطح زیر پا بسیار نرم باشد که این امر سبب پیشگیری از خستگی پا و صدمه به کف پا، زانو و کمر می شود.
این کفی های نانویی از خصوصیت هایی نظیر ضدحساسیت، سهولت کاربرد، ممانعت از ایجاد و رشد باکتری در جوراب و کفش، پیشگیری از تعرق پا و بوی بد و خواص انتی باکتریال برخوردار می باشند.
در این کفی ها از نانوذرات نقره استفاده شده است که توانایی از بین بردن بیشتر از ۶۵۰ نوع باکتری مختلف را دارا است.منبع:

1400/02/06
22:11:08
5.0 / 5
418
تگهای خبر: فناوری , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Link website