رونمایی از رادارهای ضد پهپاد چینی

رونمایی از رادارهای ضد پهپاد چینی

چین تازه ترین رادارهای ضد پهپاد خودرا در نهمین نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ در معرض دید علاقمندان قرار داده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از سی جی تی ان، استفاده گسترده از پهپادها در میادین نبرد و به ویژه در جنگ اخیر قره باغ که سبب تغییر معادلات به نفع یکی از طرفین درگیر شد، توجه به این ابزار جدید جنگی را افزایش داده است.
امروزه کشورهای زیادی به انواع پهپاد مجهز شده اند و از آن برای انجام عملیات نفوذ و شناسایی و حتی حمله به اهداف مدنظر خود استفاده می نمایند. از همین رو تولید تجهیزاتی که بتوانند پهپادها را شناسایی کنند، اهمیت شایانی دارد.
چین به همین دلیل یک رادار شناسایی چندمنظوره قابل حمل به نام وای ال سی ۴۸ ساخته که قادر به رؤیت انواع پهپادهاست. این رادار که توسط شرکت چینی دولتی سی ای تی سی تولید شده ابعاد کوچکی دارد و پس توسط یک سرباز قابل حمل است.
رادار مورد اشاره که به تار عنکبوت مشهور شده، می تواند انواع پهپادهای کوچک را در ارتفاع پایین و در هر زاویه ای شناسایی کند. این رادار حتی در صورت وجود امواج مزاحم محیطی در نزدیک زمین نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.

رادار دیگر تولیدشده توسط چینی ها، S-band ۳D TWA نام دارد که آن هم توسط مؤسسه سی ای تی سی تولید شده و می تواند در آن واحد اهداف مختلفی مانند پهپادهای کوچک، هواپیماهای جنگی، موشک های کروز در حال پرواز در ارتفاع پایین و غیره را شناسایی کرده و اطلاعاتی مانند فاصله، موقعیت، ارتفاع، سرعت و جهت آنها را نیز اعلام نماید. این رادار در نقاط حساسی مانند شهرها، نیروگاه های هسته ای، تأسیسات نظامی و غیره قابل نصب است.
نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ چین با حضور ۵۰ میهمان بین المللی از ۳۰ کشور برگزار شده و ۴۰۰ شرکت فعال در زمینه تولید رادار و تجهیزات الکترونیک در آن مشارکت دارند.

1400/02/06
14:14:41
5.0 / 5
483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Link website