انیشتین دیجیتالی با طرفدارانش چت می كند

انیشتین دیجیتالی با طرفدارانش چت می كند

«آلبرت انیشتین» فیزیکدان و دانشمند فقید آلمانی با کمک یک پلتفرم دیجیتالی انسانی که نگاه و صدای این دانشمند معروف را بازآفرینی کرده است، باردیگر زنده شده است.


به گزارش روزنامه دیلی میل، انیشتین دیجیتالی بمنظور «قرار دادن چهره ای دوستانه و شناخته شده» در فناوری انسان دیجیتالی به وجود آمده است؛ فناوری انسان دیجیتالی چهره ای بین ماشین و انسان است.
این نسخه دیجیتالی کاملاً با لهجه آلمانی و با لحنی نرم و دوستانه صحبت می کند و با همان شوخ طبعی خشکی که گفته می شود انیشتین واقعی دارد، برنامه ریزی شده است.
انیشتین به سبب فعالیت در حوزه فیزیک خصوصاً نظریه نسبیت که درک از زمان فضا، گرانش و جهان را تغییر داد، شهرت دارد.
این نوآوری توسط یک شرکت مستقر در نیوزلند و آستین به نام UneeQ که تخصص آن در ساخت «انسان های دیجیتالی» است ابداع شده است. این ربات دیجیتالی همزمان با صدمین سالگرد جایزه نوبل فیزیک عرضه شده است.
انیشتین دیجیتالی در حقیقت تحول بعدی در تعامل میان انسان با ماشین شمرده می شود. افراد می توانند از انیشتین دیجتالی سوال بپرسند، تحت آزمون های وی قرار گیرند و یا از زندگی وی بیاموزند.
این دانشمند مجهز به هوش مصنوعی می تواند دانش فرد را در مورد موضوعات مختلف بوسیله مسابقه روزانه خود آزمایش کند و یا افراد می توانند با وی در مورد کار و تحقیق زندگی خود، گفتگوی شخصی داشته باشند.
اینشتین دیجیتالی در پاسخ به این پرسش که آیا سفر در زمان روزی امکان پذیر است، می گوید: از لحاظ تئوری، بله. روزی خواهیم فهمید که سفر در زمان چگونه انجام می شود. با این وجود، این سفر به یک ماشین زمان به اندازه خورشید نیاز دارد، بدین سبب فکر نمی کنم به این زودی ها میسر شود.

شرکت Uneeq در اطلاعیه ای اعلام نمود: این فناوری علاوه بر اینکه سرگرم کننده است همین طور بمنظور ایجاد یک «چهره و شخصیتی دوستانه برای بیشتر افرادی که از ادامه انزوا و تنهایی در طول یک سال قبل رنج می برند» طراحی شده است.
«دنی تومست»، مدیرعامل UneeQ، اظهار داشت: سلامت روان و مصاحبت از مشکلات دیرینه جامعه امروز است که کووید-۱۹ آنها را به شدت شدت بخشیده است. انیشتین دیجیتالی همچون انسان های دیجیتالی است که می توانند به طبیعی ترین روش با مردم ارتباط برقرار کنند بطوریکه با بهره گیری از مکالمه، عبارات انسانی و پاسخ های احساسی به بهترین وجه تعاملات روزمره را برقرار می کند که امیدواریم تغییری در زندگی افراد بوجود آورد.1400/02/01
21:35:48
5.0 / 5
686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website