معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

مشكلات سیستان و بلوچستان با تاكید بر ظرفیت های داخلی برطرف می شود

مشكلات سیستان و بلوچستان با تاكید بر ظرفیت های داخلی برطرف می شود

به گزارش لینک وبسایت ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه مشکلات سیستان و بلوچستان با تاکید بر ظرفیت های داخلی برطرف می شود اظهار داشت: مشکلات این استان با چاره بومی باید حل شود چونکه این منطقه از جهات مختلف با سایر استان های کشور از نظر پوشش گیاهی، وضعیت آب و هوایی و سایر موضوعات متفاوت می باشد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا سورنا ستاری شامگاه دوشنبه در نشست اقتصاد دانش بنیان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: نگاهی نسبت به این استان بوجود آمده که چاره مشکلات استفاده از نیروی انسانی است و تمامی این مشکلات با دانش و عقل حل خواهد شد و هیچ غول چراغ جادویی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: جوانان سیستان و بلوچستان برای حل مشکلات باید تلاش کنند و نباید انتظار داشته باشیم که دولت این کارها را انجام دهد چونکه دولت تنها زیرساخت های لازم را فراهم خواهد نمود و چاره همانطور که گفته شد از درون این استان سرچشمه می گیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن اشاره به اینکه آب ژرف در منطقه سیستان به نتایج باورنکردنی رسیده است ولی مطمئناً با آن اتفاق عجیبی در این استان می افتد که امیدواریم این مورد ادامه داشته باشد اضافه کرد: این آب ژرف یک چاره است و صدها رساله دانشجویی و پروژه باید در این حوزه تعریف شود.
وی ضمن اشاره به اینکه آن چاه های ژرف بوجود آمده را ناحیه نوآوری ژرف نام می گذاریم همینطور زمینه مشارکت دانشگاه ها سیستان و بلوچستان در آن باید فراهم گردد تصریح کرد: توسعه پارک علم و فناوری استان یک اولویت است و کارخانه نوآوری در خرداد سال جاری باید راه بیافتد.
ستاری خاطرنشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری سیستان و بلوچستان به صورت جدی فعال شود چونکه تصمیم گیری ها از درون باید استان باشد بگونه ای که هر بخش خصوصی که در این صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گزاری نموده تابحال توانسته چندین برابر برداشت داشته باشد ازاین رو باید محور توسعه استان این صندوق باشد.
وی تصریح کرد: پلت فرم های داخلی سیستان و بلوچستان باید توسط خود این استان فراهم گردد و از ما باید تنها انتظار تقویت این پلت فرم ها را داشته باشید.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا بازدید از طرح های مطالعاتی و پژوهشی و دست آوردهای پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان از مهم ترین برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مسافرت به این استان بود.منبع:

1400/01/31
19:15:54
5.0 / 5
663
تگهای خبر: اقتصاد , فناوری , هارد , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website