بومی سازی آچار هیدرولیك توسط یك شركت دانش بنیان

بومی سازی آچار هیدرولیك توسط یك شركت دانش بنیان

به گزارش لینک وبسایت یک شرکت دانش بنیان موفق به بومی سازی «آچارهیدرولیکـ» مورد استفاده در صنایع مختلف همچون نفت و پتروشیمی شد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حسام سلیمانی مطلق مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: صنایع بزرگ نفت و گاز کشور نیازهای متنوعی دارند که پیش از این تنها از راه واردات تأمین می شد. صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به ابزارهایی نیاز دارند که بعضاً باید از آلیاژها و مواد خاصی ساخته شود و ما این ابزارها را تولید می نماییم. یکی از محصولات، یک آچار هیدرولیک برای پیچ و مهره با یک گشتاور مشخص است.
وی اضافه کرد: این محصول در کشور ما بیشتر در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به کار می آید. البته در صنایع مختلف دیگری مانند فولاد سازی، صنایع نیروگاهی و کشتی سازی هم از آن استفاده می شود.
این فعال عرصه دانش بنیان بیان نمود: این نوع از آچار باید از مواد خاصی تولید شود تا بتواند سطح بالای از فشار را تحمل کند و بعد از مدتی باید جایگزین شود بنابراین یک محصول مصرفی به حساب می آید.
سلیمانی مطلق، ضمن توضیح مراحل تحقیقاتی مختلف انجام گرفته بر روی این محصول، اظهار داشت: هم اکنون این آچار هیدرولیکی با قیمتی در حدود ۵۰ درصد ارزان تر از نمونه مشابه خارجی در داخل کشور، عرضه می شود.
او اضافه کرد: در حال مذاکره هستیم تا خرید نمونه مشابه خارجی این محصول ممنوع شود. با عنایت به وجود نمایندگی محصول وارداتی در کشور، این کار بسیار سختی است. هم اکنون خوشبختانه شرکت ملی گاز، تنها از محصول ایرانی استفاده می نماید و استفاده از نمونه مشابه خارجی را ممنوع کرده است. با این همه زمان زیادی لازم است تا دیگر واحدهای تابعه وزارت نفت نیز، از این مساله تبعیت کنند.
وی اظهار داشت: امیدوار هستیم با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکتهای مختلف را مجاب نماییم که محصولات ایرانی را جایگزین نمونه مشابه خارجی کنند.منبع:

1400/01/19
23:12:10
5.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website