كریدور صادراتی صنایع خلاق ایران افتتاح شد

كریدور صادراتی صنایع خلاق ایران افتتاح شد

لینک وبسایت: دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، از راه اندازی کریدور صادرات ویژه صنایع خلاق و فرهنگی در کشور آگاهی داد.


پرویز کرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه وآموزش ایرنا در این خصوص توضیح داد: این کریدور برای توسعه فعالیت شرکت های خلاق در بازارهای بین المللی در کنار کریدور صادراتی شرکت های دانش بنیان شکل گرفته است.
وی بیان کرد: با راه اندازی این کریدور صاردات محصولات ایرانی به کشورهای سوریه، کنیا و ارمنستان که خانه خلاق و صادراتی در آنها داشتیم، انجام شده است.
کرمی اظهار داشت: بیشتر صادرات شرکت های خلاق در زمینه تولید محتوا، نوشت افزار، انیمیشن و صنایع دستی بوده است.
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تصریح کرد: گیاهان دارویی و طب سنتی جزو دسته بندی شرکت های خلاق دیده شده اند؛ بدین سبب محصولات تولیدشده در این عرصه نیز از دیگر اقلام صادراتی شرکت های خلاق هستند.
وی با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۲۰۰ شرکت خلاق در کشور تشکیل شده است، تصریح کرد: توانمندسازی شرکت های خلاق با قوت بیشتر در سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا می کند.
کرمی اضافه کرد: دانش بنیان نوع ۳ ویژه شرکت های خلاق در سال قبل ثبت و به کار گرفته شده است. هر شرکتی که بخواهد دانش بنیان نوع ۳ شود، باید پایه آن صنایع خلاق باشد، این ها همچون مزایا و تسهیلاتی است که به شرکت های خلاق تعلق گرفته و همین طور در قانون شرکت های دانش بنیان و برنامه بودجه کشور هم عنوان کلمه شرکت های خلاق اضافه و بودجه ای در جداول مربوطه، به آنها تخصیص داده شده است.منبع:

1400/01/17
12:53:42
5.0 / 5
441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website