ساخت چمدان نانویی با پلاستیك بازیافتی

ساخت چمدان نانویی با پلاستیك بازیافتی

لینك وبسایت: یك استارت آپ بریتانیایی موفق به ساخت چمدانی با استفاده از نانوكامپوزیت شده است. این چمدان به سبب داشتن نانومواد سبك تر و مستحكم تر از چمدان های رایج است.به گزارش لینك وبسایت به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، نمونه پروتوتایپ از یك چمدان هوشمند نانویی ساخته شده كه در آن از پلاستیك هایی با قابلیت صددرصد بازیافتی استفاده شده است. این چمدان با همكاری مشترك دانشگاه منچستر تولید شده است.
هر ساله ۴۰ میلیون تن پلاستیك تولید می شود كه چهل درصد از آنها فقط یك دفعه استفاده شده و ۹ درصد آنها قابل بازیافت هستند.
پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ میزان پلاستیك موجود در اقیانوس ها از ماهی ها فراتر رود. یكی از سدهایی كه در مقابل استفاده از پلاستیك های قابل بازیافت وجود دارد، سوژه زوال حرارتی این پلاستیك ها و همین طور تركیب مواد با كیفیت پایین در تولید این پلاستیك ها است كه سبب كاهش عملكرد آنها شده و استفاده مجدد از پلاستیك ها را كم می كند.
با این حال یك استارت آپ نانویی در منچستر به نام گراف كیس مبادرت به توسعه پتنتی كرده كه در آن روشی برای ساخت كامپوزیت پلیمری ارائه شده است. در این كامپوزیت از گرافن و پلاستیك های با قابلیت بازیافت صدرصدی استفاده شده است.
این چمدان گرافنی ۶۰ درصد مقاوم تر و ۲۰ درصد سبك تر از چمدان های مشابه در بازار بوده و دوام بالاتری نیز دارد. پلاستیك های موجود در این چمدان كاملا قابل بازیافت بوده و چندین بار می توان از آنها بهره برد در صورتیكه عملكرد آنها گرفتار زوال نمی گردد.


منبع:

1398/07/30
19:27:16
5.0 / 5
3805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Link website