بزرگ ترین زباله فضایی تخلیه شده از ایستگاه فضایی

بزرگ ترین زباله فضایی تخلیه شده از ایستگاه فضایی

لینک وبسایت: یک پالت باتری 2.9 تنی که از ایستگاه بین المللی فضایی آزاد شده است به سنگین ترین زباله فضایی بیرون انداخته شده از این ایستگاه تبدیل گشته است.


کنترلرهای ماموریت در هوستون به بازوی رباتیک Canadarm۲ دستور دادند که یک پالت خارجی را که با ۲.۹ تن باتری نیکل-هیدروژن پر شده بود، در مدار زمین آزاد کند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، ماموران کنترل ماموریت در هوستون به بازوی رباتیک Canadarm۲ دستور دادند که یک پالت خارجی را که با ۲.۹ تن باتری های نیکل-هیدروژن پر شده است، در مدار زمین آزاد کند.
ناسا در اطلاعیه ای اعلام نمود: این پالت به صورت بی خطری در حال دور شدن از ایستگاه بین المللی فضایی است و ۲ تا چهار سال به دور زمین می چرخد تا به شکلی بی خطر در جو زمین بسوزد و از بین برود.
لیا چشیر نماینده ناسا تأیید کرد که این پالت بزرگ ترین جسم «از لحاظ جرم» است که تا کنون از ایستگاه بین المللی فضایی بیرون انداخته شده است.
وی اضافه کرد: جرم این پالت بیش از دو برابر جرم مخزن سیستم سرویس دهی آمونیاک اولیه است که توسط «کلی آندرسون» در حین ماموریت STS-۱۱۸ در سال ۲۰۰۷ از ایستگاه بین المللی فضایی بیرون انداخته شد. "
این پالت در ماه مه گذشته توسط فضاپیمای باری بدون سرنشین HTV در ایستگاه فضایی رها گردید تا باتری های این ایستگاه فضایی با واحدهای قدرتمندتر لیتیوم- یون برای ذخیره سازی برق تعویض شوند.
چشیر اطمینان داد که افسران بالستیک "هیچ تهدیدی" از برخورد این پالت با سایر اجسام فضایی را مشاهده نمی کنند و ادامه داد که مسیر حرکت این پالت فرماندهی فضایی آمریکا ردیابی می شود.منبع:

1399/12/29
17:58:34
0.0 / 5
622
تگهای خبر: بین المللی , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website