زیرساخت های آزمایشگاهی در ۱۵ مجموعه فناور توسعه یافت

زیرساخت های آزمایشگاهی در ۱۵ مجموعه فناور توسعه یافت

به گزارش لینک وبسایت حمایت های معاونت علمی و فناوری امسال به ۱۵ مجموعه فناور کمک کرد تا زیرساخت های آزمایشگاهی خویش را توسعه دهند.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیرساخت های آزمایشگاهی مهم ترین ابزارهای توسعه این خدمات در کشور می باشند، بر همین مبنا هم شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری فضایی فراهم نموده است تا تمامی آزمایشگاه های کشور در هر حوزه ای که فعال می باشند، نقشی در توسعه تحقیق و پژوهش کشور ایفا کنند.
تا چند سال پیش یک محقق، پژوهشگر یا دانشجو برای انجام یک پروژه تحقیقاتی و رسیدن به نتیجه مطلوب از طریق آزمایش، چالش هایی برای دسترسی به دستگاه مورد نیاز خود داشت. گاهی دستگاهی در کشور موجود بود اما نبود یک مرجع برای اطلاع از میزان و نحوه دسترسی به تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی، این ارتباط را ناممکن و پژوهش را ابتر می ساخت.
شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی که یکی از پلتفرم های به اشتراک گذاری دستگاه ها، ارائه خدمات آزمایشگاهی و پشتیبانی از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور است در چند سال فعالیت خود کوشش کرد تا زیرساخت های آزمایشگاهی کشور را توسعه دهد.
یکی دیگر از اقدامات شبکه به منظور توسعه زیرساخت آزمایشگاهی، پشتیبانی از مراکز دارای شرایط، برای خرید تجهیزات جدید است. بر مبنای نتایج ارزیابی عملکرد مراکز عضو که هر سال انجام می شود، اعضایی که از امکانات موجود خود بهتر بهره برده باشند، می توانند از حمایت شبکه برای خرید دستگاههای جدید بهره مند شوند. این حمایت برای خرید دستگاههای ایرانی در چارچوب خرید از نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، پرداخت می شود.
در صورتی که دستگاه مورد نظر آزمایشگاه، سازنده داخلی نداشته باشد و آزمایشگاه بر مبنای دستورالعمل حمایتی شبکه شرایط لازم را داشته باشد، بخشی از هزینه خرید دستگاه بعنوان حمایت پرداخت می شود. این حمایت در چارچوب تسهیلات با شرایط مناسب، پرداخت می شود، در سال ۹۹، از میان مراکز تایید شده از جانب شبکه برای دریافت تسهیلات، تعداد هفت مرکز بعد از تکمیل مستندات مورد نیاز تسهیلات دریافت نمودند.منبع:

1399/12/19
15:00:05
0.0 / 5
373
تگهای خبر: ابزار , خدمات , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Link website