تولید آسیاب و مخلوط كننده های صنایع داروسازی به دست فناوران ایرانی

تولید آسیاب و مخلوط كننده های صنایع داروسازی به دست فناوران ایرانی

لینک وبسایت: یک شرکت دانش بنیان با استفاده از توان داخلی موفق به تولید تجهیزات خردکن و مخلوط کننده مورد نیاز صنایع داروسازی و شیمیایی کشور شد.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، حمیدرضا کمال آبادی فراهانی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولید و طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی اظهار داشت: تجهیزاتی مانند آسیاب گلوله ای، سیاره ای، مخلوط کننده یا توربو میکسر، در کنار طراحی و ساخت راکتورها، مخازن تحت فشار، ساخت و تعمیر مبدل های حرارتی بخشی از تولیدات این شرکت به حساب می آید.
این فعال فناور درباره ساخت قطعه های صنعتی از آلیاژهای مهم و راهبردی عنوان کرد: عمده این آسیاب ها بر پایه نیکل، کبالت و تیتانیوم برای ریز کردن مواد استفاده می شود. البته آسیاب نانو می تواند مواد را تا ابعاد کم تر از نانومتر آسیاب کند.
وی درمورد قابلیت آسیاب تمامی مواد دارای قابلیت خردایش اظهار داشت: موادی که برای آسیاب استفاده می شوند، ۲ دسته هستند. فلزات با عنایت به قابلیت چکش خواری، خرد نمی شوند، اما موادی مانند اکسید فلزات یا بعضی از عناصر خاکی، از قابلیت خردشدن توسط این تجهیزات برخوردار می باشند.
کمال آبادی، از کاربردهای متنوع و متعدد این تجهیزات در حوزه های متعدد تحقیقاتی و صنعتی گفت و اضافه کرد: در ایام نخست که صدمه ها را تولید کردیم با دامنه کاربرد آنها آشنا نبودیم و مهم ترین کارکرد آنها در حوزه شیمی بود، اما با تولید ایران ساخت، دامنه این تجهیزات به حوزه های متعدد پژوهشی، آزمایشی و صنعتی گسترش یافت.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: این تجهیزات در ابعاد صنعتی، مورد استفاده معادن، صنایع فولاد و پتروشیمی قرار می گیرند. شرکت ها داروسازی هم پیشرفت های خوبی داشته اند و خیلی از داروهای آهسته رهش و با قابلیت جذب بالا از این تجهیزات بهره برده اند.
این فعال فناور، درباره تولید دستگاه مخلوط کن توربو با کاربردهای فراوان در صنایع داروسازی و پزشکی، عنوان کرد: در خیلی از حوزه های دیگر که به یکسان سازی اندازه دانه بندی ذرات نیاز است، به کمک صنایع و آزمایشگاه ها آمد. با عنایت به این که میکسر سه بعدی در یک دست سازی داروها بسیار مفید می باشد و دوز یکسانی از ماده موثره دارویی را تقسیم بندی می کند، این تجهیزات مورد استقبال درخور توجه صنایع دارویی قرار گرفت.
کمال آبادی به ارتقای صدمه های بلوطی با قابلیت های فناورانه اشاره نمود و اظهار داشت: این دستگاه ها که به صورت هم زمان، کار میکس و آسیاب را انجام می دهند در آسیاب و مخلوط کردن مواد اولیه با خصوصیت های خاص به کار می آیند.


1399/12/18
10:15:58
0.0 / 5
425
تگهای خبر: فناوری , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website