معاون استاندار قم:

تعداد شركت های دانش بنیان قم در دولت تدبیر و امید ۶ برابر شد

تعداد شركت های دانش بنیان قم در دولت تدبیر و امید ۶ برابر شد

به گزارش لینک وبسایت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تاکید بر ضرورت معرفی ظرفیتهای علم و فناوری استان در سطح ملی اظهار داشت: درحالی که تا سال 92  تنها 15 شرکت دانش بنیان در استان وجود داشت، این آمار در دولت تدبیر و امید به 94 شرکت افزایش یافته است.


مهرداد غضنفری روز شنبه در اولین جلسه شورای هماهنگی فن بازار منطقه قم، در سالن جلسات پارک علم و فناوری این استان، با تاکید بر لزوم بهره گیری و معرفی فناوری های تولیدی استان در سطح ملی اضافه کرد: از ظرفیت های موجود در استان در جهت تقویت شبکه فن بازار و ارتقای فناوری در استان حمایت می شود.
وی این استان درحوزه فناوری می تواند به الگویی در کشور تبدیل گردد، افزود: تعداد واحدهای فناور استان در حالی امروز به ۱۱۴ واحد رسیده است که این آمار تا سال ۹۲ تنها ۲۹ واحد بود.
غضنفری با اعلان اینکه در حوزه های پژوهشی و تحقیقاتی، تحقیقات موثری در حوزه علوم نوین در کشور انجام شده که متاسفانه این کارهای منجر به تولید صنعتی نشده است.
وی اظهار داشت: اقتصاد مبتنی بر دانش وقتی کارآمد است و منجر به توسعه اقتصادی می شود که این فناوری ها کاربردی شده و منجر به تولید شود.
غضنفری با تاکید بر لزوم تجاری شدن ایده ها و فناوریها اضافه کرد: یکی از ساز و کارها برای تجار کردن ایده ها و فناوری، شکل گیری فن بازارها در سطح ملی و استانی است که بعنوان واسطه هایی بین عرضه کننده، متقاضی و بازار نقش آفرینی می کنند.
وی گفت: فن بازارها نقش مهمی در تحول در حوزه صنعت و فناوری می تواند داشته باشد که شبکه ملی فن بازار می تواند گره گشای خیلی از نیازهای کشور باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ صنعت در استان وجود دارد که برخی در صادرات در سطح جهانی نام آشنا هستند.
وی با اعلان اینکه قم باید در حوزه فناوری در سطح ملی جایگاه خودرا ارتقا دهد، اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های استان، باید بسترسازی برای جهش در این عرصه فراهم گردد.
دراین جلسه فن بازار استان قم با همکاری و مساعدت معاونت علمی ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس تهران در قم به بهره برداری رسید.
هم چنین دراین جلسه اساسنامه و برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰ فن بازار منطقه ای قم نیز تصویب گردید.منبع:

1399/12/04
13:27:40
0.0 / 5
442
تگهای خبر: اقتصاد , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website