رئیس دانشگاه آزاد یاسوج

شهرك زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود

شهرك زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود

ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج اظهار داشت: شهرک زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود و جزئیات طرح توجیهی این شهرک به معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ارائه شده است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، کرم جانی پور روز سه شنبه در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پردیس دانشگاه آزاد یاسوج اضافه کرد: باتوجه به پتانسیل های ویژه پردیس دانشگاه ازاد یاسوج به درخواست ستاری، هسته های فناورانه به ویژه در بخش کشاورزی در آن فعال می شوند.
وی بیان کرد: باتوجه به اهمیت کارهای دانش بنیان و واحد های فناورانه، طرح های دانش بنیان بلوط محور در بویراحمد و طرح های گاز محور در گچساران مبنا قرار گرفته و برروی آنها سرمایه گذاری صورت می گیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از پردیس دانشگاه ازاد یاسوج از مسئولان خواست با اعطای تسهیلات به تکمیل و راه اندازی پردیس کمک کنند تا سبب درآمدزایی و کارآفرینی در شهر یاسوج شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: از زمان ریاست محمد مهدی تهرانچی، حل مشکل دانشگاه آزاد واحد یاسوج بطور ویژه در دستور کار قرار گرفت و ۳ میلیارد تومان برای دریافت سند تک برگ پردیس کمک شد.
کرم جانی پور اظهار داشت: افزون بر ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا حالا برای راه اندازی پردیس دانشگاه آزاد یاسوج هزینه شده است و تکمیل آن نیاز به هزینه فراوانی دارد.
وی اضافه کرد: باتوجه به بالا رفتن هزینه ها و کمبود سرمایه در دانشگاه آزاد طرح های عمرانی با رکود روبه رو شده اما با پیگیری های تهرانچی و ستاری این مجموعه به نتیجه خواهد رسید.
جانی پور اشاره کرد: تا حالا جلسه های فراوانی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به دستور تهرانچی برای تعیین تکلیف و استفاده مطلوب از این پردیس دانشگاهی تشکیل شده و چند طرح توجیهی جامع نیز به سازمان مرکزی ارسال و در دست بررسی می باشد.
پس از بازدید معاون علمی رئیس جمهوری از پردیس دانشگاه آزاد قرار شد در هفته آتی جلسه ای با حضور نمایندگان معاون علمی رئیس جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی در تهران برای تصمیم گیری درباره پردیس دانشگاه ازاد یاسوج اجرا شود.
در حاشیه بازدید معاون علمی رئیس جمهوری ازپردیس یاسوج و افتتاح این شهرک از دستگاه +odenaرونمایی شد. ستاری همین طور از فناوری تولیدی هسته فناور مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور با عنوان گلخانه اب شور بازدید کرد و به مخترع داروی التیام زخمهای دیابتیقول مساعدت برای گرفتن مجوزهای لازم برای تولید این داروی خاص داد.
معاون علمی رئیس جمهوری همین طور از دستگاه ویژه تولید یکی از هسته های فناور دانشگاه ازاد گچساران با عنوان انتقال توان الکتریکی شارژر بی سیم تلفن همراه بازدید کرد.


1399/12/01
23:40:54
0.0 / 5
370
تگهای خبر: سرمایه گذاری , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website