رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

دانشگاه ها با صنایع دفاعی و نظامی ارتباط بیشتری بگیرند

دانشگاه ها با صنایع دفاعی و نظامی ارتباط بیشتری بگیرند

به گزارش لینک وبسایت رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: ارتباط با صنایع دفاعی و نظامی سرمایه گذاری و ظرفیت بسیار خوبی دارد که نیاز است دانشگاه ها با این بخش ارتباط بیشتری بگیرند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی روز سه شنبه در بازدید از برج فناوری ابن سینا دانشگاه امیر کبیر اضافه کرد: تنوع ارتباطات با صنایع در دانشگاه امیر کبیر بسیار مطلوب است. همین طور شکل گیری ارتباط دانشگاه با اقتصاد، نیاز جامعه و صنعت اتفاق بسیار خوبی است که در دانشگاه ها رواج پیدا کرده است.
وی افزود: برای فضای جریانات استارتاپی از یک روند تولید شده در دنیا استفاده می شود، البته دانشگاهیان با توانمندی هایی که نشان دادند، می توانند الگوهای جدید استارتاپی را تعریف کنند.
حجت الاسلام رستمی اشاره کرد: توجه به حل مسئله بودن علم و خلق ثروت در امتداد اهداف دانشگاه ها است، اما نیاز است زمانی که دانشجویان از علم خود تولید ثروت می کنند، بخش دانش برای آنها کمرنگ نشود.
وی اشاره کرد: ارتباط با صنایع دفاعی و نظامی سرمایه گذاری و ظرفیت بسیار خوبی دارد که نیاز است دانشگاه ها با این بخش ارتباط بیشتری بگیرند.
برج فناوری ابن سینا دانشگاه امیر کبیر بمنظور استقرار شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور رشد و پیش رشد، برخی پژوهشکده ها و آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه های صنعتی امیرکبیر به راه افتاده است. همین طور این برج ظرفیت استقرار ۵۰ شرکت و واحد فناور را دارد و الان ظرفیت آن تکمیل شده است.

گلباران مزار شهدای گم نام دانشگاه امیرکبیر
به مناسب سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بامداد امروز ۲۱ بهمن ماه مزار شهدای گم نام دانشگاه صنعتی امیرکبیر گلباران شد.
در این مراسم حجت الاسلام مصطفی رسمتی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام سید مهدی میر احمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تعدادی از مسئولان و اساتید دانشگاه حضور داشتند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۹۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. یکی از شهدای دانشگاه نیز دکتر کامران نجات اللهی استاد دانشگاه بود که در تظاهرات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به دست دژخیمان رژیم شاهنشاهی به شهادت رسید.
وی اضافه کرد: در تمامی عملیات های مربوط به دوران دفاع مقدس دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک شهید داشته است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی جنگ نیز خدمات بسیار زیاد و موثری داشته است.
حجت الاسلام میراحمدی اشاره کرد: بعد از دوران دفاع مقدس این دانشگاه در عرصه جهاد علمی کارهای فراوانی داشته است به نحوی که از طرف مقام معظم رهبری این دانشگاه بعنوان مادر دانشگاه های صنعتی کشور معرفی شده است.منبع:

1399/11/24
23:07:02
0.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website