تولید دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها

تولید دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها

یک شرکت دانش بنیان موفق شد دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها را تولید و به بازار عرضه نماید.به گزارش لینک وبسایت به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، دستگاه مغناطیس سنج برای مشخصه یابی نانوپودرها قادر به اندازه گیری خواص مغناطیسی موادی با مغناطش حداقل emu ۰.۰۰۰۱ تا نمونه هایی با حداکثر ۵۰ واحد الکترومغناطیسی هستند. این محدوده اندازه گیری به این معنا است که این سیستم های مغناطومتری، قادر به مشخصه یابی نمونه های لایه نازک مغناطیسی، نانوپودرها و مواد توده ای مغناطیسی هستند.
تجهیزات این شرکت قادر هستند تا حلقه پسماند مغناطیسی و منحنی مغناطش اولیه را اندازه گیری کنند. همین طور اندازه گیری و رسم منحنی DCD وIRM و اندازه گیری چسبندگی مغناطیسی همچون خدمات این تجهیزات هستند.
یکی از با اهمیت ترین و جالب ترین خاصیت های مواد، خاصیت مغناطیسی آن هاست که هم اکنون به شکل گسترده ای مورد مطالعه و در طیف وسیعی از کاربردها مورد بهره برداری قرار گرفته است. کاربرد گسترده مواد و تجهیزات مغناطیسی در تکنولوژیهای جدید و صنایع در حال توسعه، از علوم پایه (فیزیک، شیمی و علم مواد) و مهندسی (الکترونیک، کامپیوتر و مخابرات)، زمینه های تحقیقاتی گسترده و مختلفی را برای پژوهشگران فراهم آورده است.
نانوسیم های مغناطیسی، هدهای خوانش اطلاعات (نانوساختارهای دارای خاصیت GMR) و سیستم های نوین ذخیره اطلاعات تنها تعدادی از کاربردهای امروزی مواد مغناطیسی هستند.
تحقیقات بر روی خواص مغناطیسی مواد نیازمند اندازه گیری های متنوع و دقیق آنها است. یکی از دستگاه های اصلی اندازه گیری خواص مغناطیسی، مغناطومترها هستند که به روش های مختلف و در وضعیت گوناگون (دما، میدان مغناطیسی و جهت گیری نمونه) مغناطش یک نمونه از ماده را اندازه گیری می کنند.
این شرکت یکی از تولیدکننده مغناطومترهای VSM، AGFM و سیستم مرکب VSM/AGFM در کشور است. این شرکت با ساخت سیستم VSM با قابلیت اندازه گیری FORC موفق به کسب رتبه سوم جشنواره خوارزمی و ۱۲ محصول برتر شده است. از محصولات دیگر شرکت می توان به تسلامتر، سیستم مرکب آندایز / الکتروانباشت، سیستم لایه نشانی چرخشی اشاره نمود.

1399/11/22
11:42:52
0.0 / 5
456
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website