پنج طرح فناورانه بسیج همدان رونمایی گردید

پنج طرح فناورانه بسیج همدان رونمایی گردید

به گزارش لینک وبسایت ایرنا- پنج طرح فناورانه بسیج استان همدان شامل جلیقه ضدگلوله، دستگاه اُزن ساز، دستگاه استریل آب، دستگاه ضدعفونی ماسک و بذر گیاه «قیچ» با برگزاری آیینی به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رونمایی گردید.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، مسوول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان روز سه شنبه در آیین رونمایی از این دستگاه ها اظهار داشت: دستگاه «ازون ساز» با کاربرد ضد عفونی اماکن اداری و عمومی مانند بانک ها و با هدف جلوگیری از انتشار ویروس در هوا ساخته شده است.
سرهنگ پاسدار «ولی ابراهیمی» اضافه کرد: همینطور دستگاهی به منظور استریل و ضدعفونی کردن آب به همت بسیجیان استان همدان اختراع شده که از آن می توان برای شستن و ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات بهره برد که دستگاههای یاد شده توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی همدان تایید شده است
مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان افزود: دستگاهی هم برای ضدعفونی کردن ماسک در نظر گرفته شده است که با روش «ازون ساز» و اشعه «یو. ای» ماسک را ضدعفونی می کند و این دستگاه مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
سرهنگ پاسدار ابراهیمی افزود: بذر گیاه «قیچ» که خاص مناطق گرم و خشک بوده و برای ایجاد پوشش گیاهی در حاشیه بزرگراه ها، محل های باطله معادن و نخاله می توان کشت کرد همینطور می توان از آن بعنوان خوراک دام و طیور بهره گرفت.
وی عنوان کرد: جلیقه ضدگلوله کنونی هم وارداتی و دارای وزن بالا به میزان بیشتر از سه کیلوگرم است اما جوان همدانی جلیقه جدید با وزن یک کیلو و ۷۰۰ گرم اختراع کرده که چندین نوبت توسط نیروهای مسلح با سلاح کلت از فاصله نزدیک و دور مورد آزمایش قرار گرفته است.
سرهنگ ابراهیمی در ارتباط با اقدامات انجام شده برای ثبت اختراع این طرح های فناورانه هم اظهار داشت: اختراع این طرح های فناورانه به ثبت نرسیده اما در کارگروه تخصصی و پژوهشی سپاه استان با حضور اساتید دانشگاه بررسی و به تایید رسیده است.
به گفته وی، این طرح ها همگی بعد از بررسی های فنی و تایید کارکرد، به مرحله تولید رسیده اند.
مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان اظهار داشت: یکی از اولویت های این مجموعه پشتیبانی از چرخه علم و فناوری و ایده های خلاقانه دارای شرایط فناورانه، جدید و بدیع است تا تبدیل به محصول شود.
سرهنگ پاسدار ابراهیمی افزود: با رونمایی از دستگاههای ساخته شده توانمندی های علمی و فناوری بسیجان را در معرض نمایش می گذاریم.
وی به بیان چهار محور اصلی بسیج در حوزه علم و فناوری پرداخت و اظهار داشت: جریان سازی و نهادینه کردن برنامه های علمی در کشور با استفاده ظرفیت ۲۰ قشر بسیج در اولویت است.
مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان اضافه کرد: تقویت بنیه علمی و مهارتی بسیجیان و پرورش بسیج در تراز انقلاب با برگزاری دوره های آموزشی هم در دستور کار است.
سرهنگ ابراهیمی افزود: کمک به مدیریت دانش، توان و تکمیل چرخه علمی کشور با پشتیبانی از ایده های خام موثر در تولید علم تا رسیدن به فناوری و ثروت از دیگر اولویت های بسیج است.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان هم در این آیین اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با دیدن صحنه های تیره و تاریک باورمان نمی شد که روزی شاهد توسعه، آبادانی و پیشرفت کشورمان باشیم.
سردار مظاهر مجیدی اضافه کرد: دولتمردان رژیم ستم شاهی می خواستند شرافت و بزرگی مردم را بشکنند ولی با پیروزی انقلاب در سال ۵۷ راهی بزرگ پیش روی این ملت گشوده شد.
وی با اشاره به اینکه خدا باوری، خودباوری و مردم باوری سه اصل محوری اثرگذار در پیروزی انقلاب است اظهار داشت: در صورتی که عنوان می شد دین افیون جامعه ها است اما با شکل گیری پیوند بین امام امت و مردم یک انقلاب دینی رخ داد.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افزود: دشمنان وقتی متوجه در پیش گرفتن روش و متُد جدید از جانب ملت ایران شدند دست به توطئه های مختلف زده و جنگ هشت ساله را به کشورمان تحمیل کردند.
سردار مجیدی افزود: خودباوری باعث رسیدن این انقلاب به سرمنزل مقصود شد و هم اینک شاهد پیشرفت های چشم گیر در عرصه های مختلف هستیم.منبع:

1399/11/18
10:14:50
0.0 / 5
687
تگهای خبر: آموزش , فناوری , كاربر , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website