رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا:

واكسیناسیون عمومی كرونا زمستان ۱۴۰۰ در كشور شروع می شود

واكسیناسیون عمومی كرونا زمستان ۱۴۰۰ در كشور شروع می شود

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: واکسن کرونا با استفاده از توان داخلی و هم با خرید از دیگر کشورها تأمین می شود. زمستان آینده هم واکسیناسیون عمومی آن شروع خواهد شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاسخ به نگرانی مردم درباره تأمین واکسن کرونا در کشور، اظهار داشت: کمیته علمی مقابله با کرونا در تلاش است تا نیاز کشور به واکسن کرونا را با کمک تولیدات داخلی و خرید از دیگر کشورها تأمین کند.
وی اضافه کرد: در این برنامه مقرر است حدود ۱۶ میلیون دوز واکسن از مجموعه کوواکس، بیشتر از ۲۵ میلیون دوز از راه واردات و ۲۵ میلیون دوز با استفاده از تولیدات داخلی تأمین شود. واکسیناسیون عمومی هم اسفندماه سال آینده آغاز می شود.
به گفته رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا، زمستان سال جاری کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی، افراد مسن، معلولان و جانبازان مراکز نگهداری در اولویت واکسیناسیون قرار دارند. بهار و تیرماه سال آینده هم افراد بالای ۶۵ سال، افراد ۱۶ تا ۶۴ سال با بیماری زمینه ای و افرادی که به واسطه شغل خود با مردم در تماس هستند واکسن دریافت می کنند.
وی همینطور بیان نمود: مرداد تا آذر ۱۴۰۰ هم نوبت به واکسیناسیون ساکنان مراکز شلوغ، افراد ۵۵ تا ۶۵ سال فاقد بیماری زمینه ای و شاغلان ضروری و کارکنان بهداشتی که در خط اول مواجهه نیستند، واکسن می زنند. در نهایت هم در فاز چهارم، با شروع زمستان ۱۴۰۰، همه مردم در مقابل این بیماری واکسینه خواهند شد.
قانعی ضمن اشاره به اینکه ۹ شرکت در حال تولید واکسن کرونا هستند، اظهار داشت: ۳ مورد از آنها به فاز بالینی رسیده اند. یک همکاری مشترک با کوبا داریم که این واکسن هم در مراحل خوبی قرار دارد. بزودی واکسن مورد تأیید ایرانی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید. پایگاه یونیسف، ایران را یکی از کشورهای سازنده و تولیدکننده واکسن کرونا معرفی کرده است.

1399/11/13
14:35:07
0.0 / 5
744
تگهای خبر: فناوری , واردات , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website