هدف گذاری فعالیت ۳۵۰ شركت دانش بنیان در سرزمین ایرانی ها زرندیه

هدف گذاری فعالیت ۳۵۰ شركت دانش بنیان در سرزمین ایرانی ها زرندیه

به گزارش لینک وبسایت موسس و عضو هیات مدیره سرزمین ایرانی ها (آیلند) زرندیه اظهار داشت: در چشم انداز نهایی راه اندازی این شهر علم و فناوری استقرار و فعالیت ۳۵۰ شرکت دانش بنیان هدف گذاری شده است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، «سید جواد موسوی» روز شنبه در حاشیه بازدید معاون علمی و فرهنگی رئیس جمهوری از مجموعه سرزمین ایرانی ها به خبرنگاران اظهار داشت: این مجموعه بعنوان پایلوت کشوری شهر هوشمند تعیین شده و با آغاز فعالیت شرکتهای دانش بنیان انتظار داریم دست کم ۶ هزار نیروی متخصص مشغول به کار شوند.
وی ضمن اشاره به اینکه در کشور حدود ۴۵ پارک علم و فناوری دولتی فعال است، اضافه کرد: بازدید معاون ریاست جمهوری از مجموعه سرزمین ایرانی ها با هدف شناسایی و آشنایی با اولین پارک علم و فناوری غیردولتی انجام می شود.
موسوی بیان نمود: ۴۳ هکتار اراضی به پارک علم و فناوری در مجموعه سرزمین ایرانی ها که پروژه ای در مقیاس یک هزار و ۴۰۰ می باشد، اختصاص یافته است.
عضو هیات مدیره سرزمین ایرانی ها افزود: پروژه پارک علم و فناوری سرزمین ایرانی ها از ۲ سال پیش آغاز و زیرساخت های فاز نخست بوجود آمده است که تابحال ۲۵ شرکت دانش بنیان عضو این پارک شده اند و امیدواریم روند توسعه زیرساخت ها، سرعت تکمیل پارک را بیشتر کند.
وی اظهار داشت: با ایجاد پارک علم و فناوری در مجموعه سرزمین ایرانیان، اکوسیستم نوآور کشور شکل گرفته و اولین نمونه از نواحی نوآور با محوریت فناوری، تجارت، تفریح، ورزش، اشتغال و زندگی در کشور به بهره برداری می رسد.
به قول او، تا سال ۱۴۰۶ اکوسیستم فناوری در حوزه نانو، بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی در این پارک شکل گرفته و ۱۵ درصد از سهم بازار در حوزه فناوری در منطقه غرب آسیا را این مجموعه به خود اختصاص خواهد داد تا بعنوان کانون تبادلات بین المللی فناوری های پیشرفته شناخته شود.
موسوی ضمن اشاره به مزیت های پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان، خاطرنشان کرد: همجواری با منطقه ویژه اقتصادی که صادرات حوزه فناوری را تسهیل می کند، از مزیت های ایجاد این پارک به حساب می آید.
وی افزود: ایجاد دانشگاه بین المللی توسط دانشگاه های داخلی کشور با طرف خارجی مانند کشورهای کانادا و اتریش از برنامه های این مجموعه است اما حالا به صورت موقت منتفی شده که امیدواریم با مرتفع شدن برخی موانع، این مهم محقق شود.
موسس سرزمین ایرانی ها اضافه کرد: این طرح به منظور جذب دانشجویان خارجی و تربیت دانشجویان داخلی برای یادگیری زیرساخت های فناوری در خارج از کشور در دستور کار است که امیدواریم در آینده نزدیک با حمایت مسؤلان عملی شود.
وی از واگذاری اراضی این مجموعه به صورت سند تک برگی که در جذب سرمایه گذار و توسعه پارک موثر است، اطلاع داد.
منبع:

1399/11/05
21:39:07
0.0 / 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website