رویدادهای نجومی پنج روز اول بهمن 1399

رویدادهای نجومی پنج روز اول بهمن 1399

لینک وبسایت: هم نشینی سیاره های بهرام و اورانوس، تربیع نخست ماه، دورهمی ماه، بهرام و اورانوس و ملاقات این سیاره و خوشه پروین از رویدادهای نجومی پنج روز اول بهمن 1399 هستند.


سعید حسین مردی کارشناس علمی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران امروز - سه شنبه - در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خورشید ساعت ۱۸: ۳۰ دقیقه بعدازظهر امروز ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ در بُعد ۲۹۹.۷۴ درجه بر روی دایره البروج وارد صورت فلکی بزماهی می شود و ۳۰ دقیقه بامدادان فردا چهارشنبه اول بهمن وارد علامت طالع بینی آبریز می شود.
وی افزود: سیاره بهرام ساعت ۲۳: ۳۰ دقیقه چهارشنبه اول بهمن با سیاره اورانوس هم نشین شده و با جدایی زاویه ای ۱.۶۲ درجه در شمال و شمال غرب اورانوس قرار می گیرد بطوری که قدر روشنایی آنها به ترتیب ۰.۲ و ۵.۸ است.
وی اضافه کرد: همین طور ساعت ۳۲ دقیقه بامدادان پنج شنبه دوم بهمن تربیع نخست ماه صورت می گیرد و ساعت ۱۳: ۳۰ دقیقه همین روز ماه در جدایی زاویه ای ۳.۱ درجه ای جنوب شرقی اورانوس قرار می گیرد و قدر روشنایی آنها به ترتیب منفی ۱۰.۲ و ۵.۸ می شود.
این کارشناس نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اشاره کرد: دورهمی ماه، بهرام و اورانوس را نیز ساعت ۱۳: ۳۰ دقیقه پنج شنبه شاهد خواهیم بود، بطوری که این سه جرم درون دایره ای به قطر ۴.۶۵ درجه قرار می گیرند و قدر روشنایی آنها به ترتیب ۱۰-، ۰ و ۶ می شود.
حسین مردی اظهار داشت: ساعت ۱۴: ۳۰ دقیقه روز پنج شنبه این هفته سیاره بهرام به ملاقات ماه می رود و در فاصله ۴.۷ درجه ای شمال و شمال غرب ماه قرار می گیرد. ساعت ۱۶: ۳۰ دقیقه سیاره ماه در اوج قرار میگیرد و فاصله آن از زمین ۶۳.۴۰ برابر شعاع زمین می شود.
وی افزود: شنبه چهارم بهمن ساعت ۱۳: ۳۰ دقیقه ماه در ۵.۷ درجه ای جنوب شرقی خوشه پروین قرار می گیرد. یکشنبه پنجم بهمن ساعت ۷: ۳۰ دقیقه این سیاره در فاصله ۴.۶ درجه ای شمال ستاره چشم گاو خواهد بود و ساعت ۱۳: ۳۰ دقیقه همین روز سیاره تیر در گره فزاینده بر روی صفحه دایره البروج دیده می شود.
منبع:

1399/11/01
18:09:22
0.0 / 5
396
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website