10 میلیارد تومان وام اشتغال فناوری به لرستان اختصاص یافت

10 میلیارد تومان وام اشتغال فناوری به لرستان اختصاص یافت

به گزارش لینک وبسایت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اظهار داشت: 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به حوزه فاوا ( فناوری اطلاعات و ارتباطات) این استان اختصاص داده شد که بوسیله پست بانک به متقاضیان پرداخت می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان، شهاب حیدری روز سه شنبه در جلسه کارگروه وام وجوه اداره شده اضافه کرد: این تسهیلات از محل منابع داخلی شرکتها و سازمان های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت وجوه اداره شده برای پشتیبانی از تحقیقات طرح های توسعه اشتغال آفرینی یا صادرات کالا و خدمات، اختصاص داده شده است که در قالب مصوبات نامه هیات وزیران، بوسیله مجموعه پست بانک به بخش های خصوصی و تعاونی پرداخت می شود.

حیدری افزود: وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری از توسعه کسب و کارهای نوین در بستر فناوری اطلاعات که از رویکردهای اصلی برای اشتغال زایی جوانان است، به صورت جدی حمایت می کند.

وی افزود: بعد از اطلاع رسانی و دریافت تقاضاها در حوزه های توسعه اپلیکیشن ( نرم افزار)، بازی های موبایلی، کسب وکارهای نوپا، ایجاد و توسعه شتاب دهنده های سازمانی، باید طرح های مربوطه را برمبنای ضوابط کلی پذیرش کرد و با بهره گیری از دستورالعمل تسهیلات اختصاص یافته، اقدامات لازم را درباب پشتیبانی از آنها انجام داد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اشاره کرد: می توان از شرکت های دانش بنیان و نوپا بعنوان ابزار تجاری مدرن در جامعه امروزی به بهترین شکل ممکن بهره برد چونکه طبق شرایط کنونی، طرح ریزی برای توسعه اقتصاد دیجیتال از ضروریات و راهکاری مناسب برای برون رفت از مشکلات اقتصادیست.

حیدری اظهار داشت: این اداره کل با تامین منابع مالی بوسیله پرداخت تسهیلات به فعالان این حوزه و پشتیبانی از فعالان گیم( بازی کامپیوتر ای) و انیمیشن (پویانمایی) در قالب طرح های فناورانه و نوآفرین، اقدامات قابل توجهی برای پشتیبانی از استارتاپ ها و طرح های نوپا و دانش بنیان انجام داده است.

وی افزود: دراین زمینه می توان به فعالیت بیش از یک هزار و ۱۰۰ کسب وکار اینترنتی در استان اشاره نمود که حدود نیمی از آنها دارای نشان اعتبار هستند.منبع:

1399/10/30
22:33:25
0.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website