مدیر توسعه اكوسیستم صندوق نوآوری:

270 میلیارد تومان تقاضای جذب سرمایه در دوشنبه های استارتاپی

270 میلیارد تومان تقاضای جذب سرمایه در دوشنبه های استارتاپی

به گزارش لینک وبسایت مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری وشکوفایی اظهار داشت: در ۱۴ دوره برگزاری رویداد دوشنبه های استارتاپی تابحال ۹۰ تیم حضور داشته اند و ۲۷۰ میلیارد تومان تقاضای جذب سرمایه برای توسعه طرح ها و محصولات نوآورانه خود ارائه کرده اند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بغدادی در پانزدهمین رویداد دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی با مبحث جذب سرمایه در حوزه معدن اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات مختلفی شامل تسهیلات، ضمانت نامه، توانمندسازی برای ارائه به دانش بنیان ها در نظر گرفته است.
وی بیان نمود: در ارائه خدمات در بخش تسهیلات انواع مختلفی از قبیل تسهیلات نمونه سازی، تسهیلات قبل از تولید، تسهیلات حین تولید، تأمین سرمایه در گردش در نظر گرفته شده و ارائه می شود.
بغدادی افزود: در بخش ضمانت نامه ها هم هم اکنون ضمانت نامه مشارکت در مناقصه ها، ضمانت نامه حسن انجام کار، ضمانت نامه پیش پرداخت در قراردادها از جانب صندوق برای دانش بنیان ها صادر می شود.
وی خاطرنشان کرد: همینطور ارائه انواع خدمات سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم بر روی شرکتهای دانش بنیان و هم ارائه خدمات در چارچوب توانمندسازی شرکت ها همچون مشاوره، دریافت استاندارد در صندوق دیده شده است.
بغدادی اظهار داشت: بعضی از شرکت ها توانایی رسیدن به دانش بنیانی را ندارند. ازاین رو صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش کرد با استفاده از شیوه های مختلف به سایر بازیگران اکوسیستم نوآوری خدمات ارائه شود که در این راه صندوق های پژوهش و فناوری می تواند بعنوان عاملان کلیدی صندوق به سایر شرکت ها خدمات ارائه دهند.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری وشکوفایی اظهار داشت: همینطور صندوق تلاش کرد با کمک شتاب دهنده های دانش بنیان هم برای استارتاپ ها و هسته های فناور در داخل شتاب دهنده خدمات ارائه دهد.
بغدادی خاطرنشان کرد: در صندوق تلاش شده منابع در حوزه های مختلف که غیر دانش بنیان هستند قرار داده شود. با این هدف رویداد تبادل فناوری، رویداد دوشنبه های استارتاپی، ارائه لیزینگ و استصناع برای خرید صنایع بزرگ از مجموعه های دانش بنیان انجام شده است.
استصناع قراردادی است که به باعث آن یکی از طرفین قرارداد در مقابل مبلغی معین ساخت و تحویل کالا یا طرح مشخصی را در زمان معین نسبت به طرف دیگر بر عهده می گیرد. استصناع یکی از ابزارهای خدماتی صندوق به شرکتهای دانش بنیان است.
وی عنوان کرد: در حوزه های استارتاپی سعی شده خدمات مناسبی به شرکتهای استارتاپ یا تیم های استارتاپی به خصوص در مرحله جذب سرمایه ارائه شود. تابحال در ۱۴ رویداد دوشنبه های استارتاپی بیشتر از ۹۰ تیم استارتاپی در این رویداد محصول خویش را به سرمایه گذاران ارائه و حدود ۳ هزار نفر به صورت آنلاین این رویدادها را دنبال کردند. همینطور حدود ۲۷۰ میلیارد تومان تقاضا برای جذب سرمایه در این رویداد ها ارائه شده است.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری وشکوفایی خاطرنشان کرد: از این ۹۰ تیم تا کنون ۸ تیم توانستند جذب سرمایه داشته باشند و تعدادی هم در حال انجام فرایند هستند.
وی اظهار داشت: در رویدادهای دوشنبه های استارتاپی، نرخ عملکرد موفق در کمک به تیم های استارتاپی در جذب سرمایه های مورد نظر آنها نزدیک به ۱۰ درصد است.
برگزاری رویداد استارتاپی پیوند به زودی
بغدادی خاطرنشان کرد: کوشیده ایم این خدمات به اکوسیستم نوآوری محدود به رویداد دوشنبه های استارتاپی نباشد. بدین منظور تلاش شد تمام خدمات در تمام چرخه ورود یک استارتاپ از آغاز ارائه ایده استارتاپی تا ورود به بازار سرمایه ای کشور ارائه شود.
وی تصریح کرد: بدین منظور در حال طرح ریزی برای برگزاری رویداد "پیوند" هستیم. در این رویداد به تیم های استارتاپی که محصول مارکتینگ ندارند و حتی تشکیل تیم در آنها به وجود نیامده است، کمک می شود با ورود به شتاب دهنده ها از امکانات آنها بهره مند شوند و از عاملیت سرمایه گذاری با همکاری شتاب دهنده های دانش بنیان بر روی این استارتاپ ها استفاده نماییم.منبع:

1399/10/24
12:56:13
0.0 / 5
443
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Link website