رئیس كمیسیون بهداشت مجلس مطرح كرد:

حمایت مجلس از بیماران مبتلا به زخمهای مزمن

حمایت مجلس از بیماران مبتلا به زخمهای مزمن

به گزارش لینک وبسایت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم حمایت های خوبی از مجلس در امتداد پشتیبانی از بیماران مبتلا به زخمهای مزمن بگیریم.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، حسینعلی شهریاری در مراسم افتتاحیه این کنگره با اعلان اینکه برمبنای آمارهای مختلف جمعیتی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون بیمار دیابتی در کشور داریم اظهار داشت: فقط برای زخم دیابتی ها سالانه حدود هزار میلیارد تومان هزینه می شود که باید در این رابطه چاره ای بی اندیشیم.
وی با اعلان اینکه در حوزه درمان زخم در دنیا و کشورمان اقدامات خوبی شروع شده است افزود: خیلی از بیماران این حوزه از مشکلات اقتصادی نیز رنج می برند که باید موردحمایت اقتصادی قرار گیرند بنا بر این امیدواریم در مجلس شورای اسلامی بتوانیم حمایت های خوبی برای این افراد پیش بینی نماییم.
ارتباط مستقیم پژوهش های جهاددانشگاهی با نیازهای مردم و تولید فناوری
در ادامه دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری های جهاددانشگاهی نیز در این مراسم بیان کرد: تاریخ فعالیت نخستین پژوهشگرانی که در جهاددانشگاهی باهدف استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماریهای صعب العلاج فعالیت خودرا آغاز کردند به اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد شمسی باز می گردد و نخستین گروه پژوهشی سلول های بنیادی نیز در سال ۱۳۸۲ موفق به ستاندن مجوز شد.
پورعابدی با تاکید بر این که مرکز تحقیقات علوم سلولی رویان در این سال ها همیشه جزء بهترین ها بوده است، اظهار داشت: تازه ترین ثمره این کارهای مستمر و پیگیر راه اندازی مرکز پیشرفته محصولات سلولی (ATMP) و مشارکت در راه اندازی نخستین کارخانه تولید فرآورده های سلولی خاورمیانه، شروع بیش از ۱۰ کارآزمایی بالینی در حوزه سلول درمانی و سلول های بنیادی را می توان بعنوان مدلی موفق از پژوهش های توسعه ای و کاربردی با رویکرد حرکت در مرزهای دانش نام برد.
وی اشاره کرد: نخستین محصول حاصل از سلول های بنیادی برای درمان بیماران مبتلابه کویید ۱۹ نیز از محل این محصولات در کارآزمایی بالینی انجام شد و امیدواریم نتایج مثبت آن بتوانیم نقشی در درمان بیماران مبتلابه کویید ۱۹ برداریم.
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی اضافه کرد: توسعه کارهای طب بازساختی مبتنی بر تلفیق مهندسی مواد و مهندسی سلول نه فقط دررویان که در پژوهشگاه ابن سینا برای درمان ضایعات استخوانی و غضروفی و زخم های مزمن و در سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در حوزه ژن درمانی برای بهبود فرآیندهای سلول درمانی را شاهد می باشیم.
پورعابدی اضافه کرد: زمانی که زخم های مزمن در کشور ما برای بیماران مشکلات زیادی را به وجود آوردند، علاوه بر وجود بهترین و مدرن ترین بیمارستان ها و نامدارترین متخصصان، اما از جنبه های مختلف، زخم های مزمن جزء موارد مورد غفلت در نظام سلامت شمرده می شود که در جهاددانشگاهی بعد از هدف گذاری بمنظور پیشگیری و درمان زخم های مزمن، پژوهشکده تکنولوژی های جدید زخم و ترمیم بافت تأسیس شد.
وی افزود: بااینکه دراین بین موارد ناموفقی نیز وجود دارد ولی کارنامه جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی، می تواند به شایستگی الگوی مناسبی برای توسعه پژوهش های کاربردی و توسعه ای با رویکرد حرکت در مرز دانش باشد. در جهاددانشگاهی پژوهش و درمان در کنار هم دیده شده است. ما در صدد هستیم که با پایش این مدل از جنبه های مختلف به بهبود کیفیت کارهای گروه ها و پژوهشکده ها در جهاددانشگاهی بپردازیم و امید داریم که همیشه پژوهشگران جهاددانشگاهی بعنوان قهرمانان ملت عزیزمان یاد شوند.
پورعابدی اظهار نمود: یکی از برنامه های مؤثر در توسعه این علوم در کشور و تعامل با جامعه علمی بین المللی، برگزاری جشنواره های بین المللی بوده است، برای اینکه جهاددانشگاهی معتقد می باشد تولید علم بدون ترجمان آن، کمک چندانی به جامعه بشری نخواهد کرد.


منبع:

1399/09/14
20:37:25
5.0 / 5
459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website