جستجوی حیات در مریخ با بررسی خشك ترین نقطه زمین

جستجوی حیات در مریخ با بررسی خشك ترین نقطه زمین

خاك رس موجود در معادن كه در زمان وجود آب شكل گرفته اند بهترین سر نخ جهت بررسی حیات در سیارات مختلف هستند و ناسا بر همین مبنا تحقیق در مورد زندگی در مریخ را ادامه می دهد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از دیجیتال ترندز، محققان معتقدند زمانی موجودات میکروسکوپی در کره مریخ وجود داشته اند و مقرر است مریخ نوردهایی مانند استقامت در این حوزه تحقیق کنند. برای افزایش دقت در پژوهش های انجام شده در این حوزه اطلاعاتی در مورد خاک رس موجود در خشک ترین نقطه کره زمین که صحرایی در کشور شیلی است، جمع آوری خواهد شد.
براساس بررسی های محققان دانشگاه کرنل صحرای آتاکاما در شیلی خشک ترین نقطه کره زمین است و بررسی وضعیت خاک رس این منطقه از جهان سرنخ هایی را برای تحقیقات مشابه در مریخ در دسترس دانشمندان قرار می دهد. در عمق ۳۰ سانتیمتری سطح این صحرا خاک رس معدنی وجود دارد که ریزارگانیسم هایی در آن زندگی می کنند و فرایندهای حیاتی رخ داده در این خاک های رسی مشابه با آن چیزی است که احتمالاً میلیاردها سال قبل در مریخ در جریان بوده است.
مریخ نورد استقامت به داده هایی که از این صحرا جمع آوری می شود، مجهز شده و سپس با استفاده از ابزار خاص خود به تحلیل صخره ها و خاک سیاره مریخ و لایه های زیرین آن می پردازد تا در نهایت مشخص شود آیا میلیون ها یا میلیاردها سال قبل حیات در سیاره مریخ وجود داشته یا خیر.


منبع:

1399/08/19
14:48:08
5.0 / 5
660
تگهای خبر: ابزار , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website