بالن اینترنت الفبت ركورد زد

بالن اینترنت الفبت ركورد زد

لینك وبسایت: بالن فراهم كننده ارتباط اینترنت شركت ˮالفبتˮ موسوم به ˮلونˮ(Loon) با گذراندن 312 روز در استراتوسفر زمین، صاحب ركورد شد، در صورتیكه ركورد قبلی 223 روز بود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بالن اینترنتی "لون"(Loon) با ۳۱۲ روز پرواز، رکورد جدیدی در ایام سپری شده در لایه استراتوسفر زمین به ثبت رساند و توانست ۱۰ ماه را در آسمان سپری کند.
بالن "لون" در آخرین روزهای سفر خود وقت خودرا بر فراز نیم کره جنوبی رمین گذراند. هدف از این تمرین، آماده سازی ناوگان بالن های "لون" برای فراهم کردن ارتباط اینترنتی به مناطق دور افتاده، صعب العبور و مصیبت دیده در سیاره زمین است.
طبق برنامه ریزی های انجام شده، هر بالن می تواند اینترنت را برای منطقه ای با قطر حدود ۵۰ مایل(۸۰ کیلومتر) فراهم آورد.


بالن ها برای عملکرد صحیح چنین پروژه ای باید بتوانند تا آنجا که ممکنست در سطح بالایی بمانند. آخرین آزمایش پرواز طولانی مدت "لون" نیز به همین دلیل انجام شد. چونکه قبل از این، رکورد باقی ماندن بالن های "لون" در استراتوسفر زمین ۲۲۳ روز بود و الان این بالن جدید با گذراندن ۳۱۲ روز در استراتوسفر، رکورددار شد.
سفر این بالن با نام اختصاصی "HBAL۷۰۳" یک پروژه الهام بخش است. این بالن پرواز خودرا در ماه مه ۲۰۱۹ از پورتوریکو شروع کرد و پیش از حرکت به مناطق جنوبی از فراز اقیانوس اطلس جنوبی، اقیانوس هند و اقیانوس آرام جنوبی، برای یک دوره آزمایشی سه ماهه به طرف پرو حرکت کرد.


این بالن در این آزمایش به مدت هفت ماه در منطقه اقیانوس آرام جنوبی ماند و سرانجام در ماه مارس سال جاری بعد از ۳۱۲ روز پرواز، در باخای مکزیک به زمین نشست.
هدف از این سفر، جمع آوری اطلاعات برای بهبود این فناوری و در نهایت تامین اینترنت بود. مطمئناً از این پس شاهد بالن های "لون" خواهیم بود که رکوردهای جدیدی را از آن خود می کنند، برای اینکه فناوری آنها همچنان در حال توسعه و پیشرفت است.


شرکت "الفبت"(Alphabet) تنها شرکتی نیست که در زمینه بهبود دسترسی به اینترنت کار می کند. شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس"(SpaceX) با مدیریت "ایلان ماسک" نیز تحت برنامه ماهواره های اینترنتی "استارلینک"(Starlink) تا حالا چند صد ماهواره اینترنتی را به فضا پرتاب کرده و در مدار زمین مستقر کرده و می خواهد تعداد آنها را به چندین هزار برساند تا سراسر کره زمین به آسانی به اینترنت دسترسی پیدا کنند.1399/08/10
23:17:34
5.0 / 5
661
تگهای خبر: اینترنت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Link website