رحماندوست :

تحریم های اخیر بانكی محصول برجام است

تحریم های اخیر بانكی محصول برجام است

یك نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: وقتی زیر سایه برجام زندگی می نماییم تبعات مخرب اقتصادی خود را دارد و در این راستا، تحریم های اخیر بانكی محصول همین توافق است.مجتبی رحماندوست نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره گفته های اخیر رئیس جمهور پیرامون جنگ اقتصادی، تحریم و ارتباط شرایط اقتصادی فعلی با عدم تصویب FATF، اظهار داشت: رئیس جمهور از ابتدا مواضع خویش را اعلام نمود که اگر با کدخدا سازش نماییم همه چیز حل می شود و این انتظار که او تا آخرین روز ریاست جمهوری از این مواضع دست بردارد انتظار درستی نیست. ازاین رو طبیعی است که وی اینگونه اظهار نظر کند و هم اکنون، شرایط اقتصادی فعلی را متکی و منوط به عدم اجرای آن بداند.
وی اضافه کرد: اگر از او غیر از این می شنیدیم عجیب بود. وقتی از رئیس جمهور این مطالب را می شنویم نشان داده است بر همان مواضع اخیر چند سال گذشته خود ایستادگی کردند و خیلی هم نمی توان انتظار تغییر عقیده مبنایی از وی داشت. اینها همان مبانی قدیمی «روحانی» است.
این فعال سیاسی بیان نمود: به تعبیر یکی از صاحبنظران، پذیرش برجام، تسلیم در مقابل دشمن بدون انجام جنگ بود و بدون اینکه جنگی را بر ما تحمیل کنند ما دست تسلیم خویش را بالا بردیم. در مبانی برجامی آنقدر زمینه سازی کردند تا جمیع شرایط آنها پذیرفته شود، و در اجرای برجام هم پیش دستی کردند و تعهدات را ۱۰۰ درصد انجام دادند در حالیکه قرار بود مرحله به مرحله صورت گیرد.
رحماندوست اضافه کرد: و این امر زمینه سازی کرد که در اجرای برجام غرب پرروتر شود و انتظار اجرای کامل تعهدات را داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: ازاین رو وقتی زیر سایه برجام زندگی می نماییم تبعات مخرب اقتصادی خویش را دارد و ما در برجام، سند بردگی خویش را به دست غربی ها سپردیم و وقتی آنقدر آنها را پررو کردیم به خودشان اجازه دادند در مسائل بانکی ما دخالت کنند و اینها بر اساس فرهنگ برجام است که دولت ایران در زمینه برجام از خود نشان داد.

1399/07/24
11:11:01
5.0 / 5
805
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Link website