هواپیمای مافوق صوت غیرنظامی به زودی آزمایش می شود

هواپیمای مافوق صوت غیرنظامی به زودی آزمایش می شود

لینك وبسایت: شركت بوم سوپرسونیك پس از شش سال فعالیت از تولید نخستین هواپیمای غیرنظامی مافوق صوت خود و آزمایش آن در سال 2021 آگاهی داده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از انگجت، این هواپیما ایکس بی -۱ نام دارد و پس از تجربه ناکام تولید هواپیمای کنکورد در نیم قرن قبل مقرر است تجربه استفاده از هواپیماهای مافوق صوت غیرنظامی را زنده کند.
در حال حاضر نمونه اولیه این هواپیما تولید شده و آزمایش بخش ها و قطعات مختلف آن بر روی زمین در حال انجام می باشد. بخش زیادی از بدنه این هواپیما از کامپوزیت های کربنی تولید شده که مقاومت زیادی در مقابل حرارت و گرما دارند. این نوع طراحی باتوجه به سرعت بالای این هواپیما که گرمای بدنه آنرا به شدت افزایش می دهد، ضروری می باشد.
سه موتور J۸۵-۱۵ شرکت جنرال موتورز بر روی این هواپیما نصب می شود که قدرت رانش ۱۲ هزار پوند را برای آن به ارمغان می آورد.
برای کاهش هزینه تولید بخش هایی از قطعات این هواپیما با چاپگر سه بعدی تولید شده اند و بدین منظور با شرکت های استراتاسیس و ولتو ۳ دی همکاری شده است.
به منظور تسهیل مشاهده محیط پیرامون توسط خلبان در سرعت بالای حرکت، بجای پایین آوردن دماغه این هواپیما به سبک کنکورد، یک دوربین ویدئویی فوق دقیق در نوک آن نصب شده که مسیریابی سریع به خصوص در زمان فرود را تسهیل می کند. انتظار می رود تولید این هواپیما از سال ۲۰۲۵ شروع شده و استفاده نخستین مسافران از آن هم تا سال ۲۰۲۹ ممکن شود.


منبع:

1399/07/18
21:40:12
5.0 / 5
858
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website