واكنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به حواشی تحویل خودروی دناپلاس به نمایندگان

واكنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به حواشی تحویل خودروی دناپلاس به نمایندگان

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره حواشی به وجود آمده در مورد تحویل خودروی دناپلاس به نمایندگان متقاضی اظهار داشت: مجلس مصر است حاشیه ها بر متن غلبه نكند و انتظار بجا از مجلس این است كه موضوع خودرو را به سامان مشخصی برساند.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی بامداد امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: موضوع تحویل خودرو که در فضای مجازی مورد بحث قرار گرفته، به صورت جانبی در جلسه غیر علنی عنوان شد و بحث های پراکنده ای صورت گرفت. توضیح لازم این است که اولا اینکه خودرو های تولید داخل در اختیار نمایندگان قرار گیرد تازگی ندارد و در همه ادوار سابقه داشته است. ضمنا ۱۸۰ نفر از همکاران ما در مجلس یازدهم سابقه نمایندگی نداشتند و اینها خودروی مناسبی برای سرکشی به حوزه های انتخابیه در اختیارشان نیست.
وی با اعلان اینکه معمولا کسانی که مسئولیت های پایین تری دارند خودرو های متنوعی در اختیار دارند، تصریح کرد: این رویه در گذشته وجود داشته و اما تنها فرقش این بود که قبلا به نام نمایندگان شماره گذاری می شد، اما این دوره به نام مجلس شماره گذاری شده است و امکان واگذاری ندارد. هر چند پس از اختتام دوره هم این خودرو ها به درد مجلس نمی خورد که بخواهد به مجلس برگردد برای اینکه عملا مستهلک می شود و قابل استفاده نیست، اما آنچه در مورد تفاوت قیمتی گفته می شد عملا برای نمایندگان امکان پذیر نیست.
نماینده مردم تبریز در مجلس با اعلان اینکه این خودرو ها برای انجام وظایف نمایندگی در اختیار نمایندگان قرار می گیرد، اشاره کرد: اینها وسایل رفاهی نیستند. هم ترازان نمایندگان که وزرا هستند گاهی ده ها خودرو در اختیارشان است اما در مجلس چنین امکانی نیست. استانداران، فرمانداران و بخشداران امکانات وسیعی دارند. مجلس و اکثریت آن مصر هستند که حاشیه ها بر متن غلبه نکند برای اینکه حواشی ما را از کار باز می دارد. برخی نمایندگان هم در اثر فضایی که به وجود آمده منصرف شدند ولی مسلما این امر در کارکرد و کارآیی آنها تاثیر منفی می گذارد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس اشاره کرد: اصل موضوع این است که نباید چنین فاصله هایی به وجود بیاید ما در کمیسیون صنایع در حال بحث روی این مساله هستیم که هم به مصرف کننده فشار نیاید و هم دلالی و سوداگری به حداقل برسد. این انتظار بجایی است که مجلس ورود کند و موضوع خودرو را به سامان مشخصی برساند. نه اینکه نماینده وسیله کار نداشته باشد و نتواند وظایفش را انجام دهد.
فرهنگی درباره طرح تامین کالاهای اساسی نیز اظهار داشت: مجلس مصرانه به دنبال این طرح است، اما تاخیرش به سبب این است که این طرح مستلزم هماهنگی با دولت می باشد تا با شورای نگهبان به مشکلی نخوریم. در کمیسیون بودجه هم راهکارهایی پیش بینی شده، اگر اراده ای در دولت باشد به سرعت قابل اجراست. پس امیدواریم مسئولین اجرایی با این امر که از نیازهای فوری کشور است همراهی کنند.
وی درباره جلسه غیر علنی بامداد امروز مجلس نیز اظهار داشت: در این نشست موضوع ایجاد تحول در مجلس از طرف روسای کمیسیون ها، کارشناسان مرکز پژوهش ها و برخی همکاران مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیسیون بخشنامه در این زمینه جمع بندی کند و تغییراتی را به وجود آورد که ما زیر بمباران طرح ها و لوایحی که برای مردم مفید نیستند و تاثیری در شرایط زندگی مردم ندارند، قرار نگیریم.1399/07/01
14:50:07
5.0 / 5
1230
تگهای خبر: فضای مجازی , كالا , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website