نظری در گزارش لینك وبسایت مطرح كرد؛

تشریح جلسه كمیسیون كشاورزی با حضور قالیباف

تشریح جلسه كمیسیون كشاورزی با حضور قالیباف

به گزارش لینك وبسایت عضو كمیسیون كشاورزی مجلس ضمن تشریح جلسه عصر امروز كمیسیون كشاورزی، اظهار داشت: قالیباف در این نشست گفت ما مشكل بی عدالتی در توزیع یارانه در بخش های مختلف را داریم.علیرضا نظری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست تصریح کرد: این جلسه با حضور اعضای کمیسیون، رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی و معاونان این وزارتخانه، نمایندگانی از تولید کنندگان دام، طیور، آبزیان و زنبورداران و سرپرست وزارت صمت برگزار گردید.
وی بیان نمود: در ابتدای جلسه معاونان وزیر جهاد کشاورزی توضیحاتی درباره مشکلات کاری خود عرضه و همینطور نمایندگان بخش های تولیدی در مبحث تولید طیور، دام، آبزیان و زنبور داری نقطه نظرات و مشکلات خویش را مطرح نمودند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه چند نفر از اعضای کمیسیون نقطه نظرات خویش را درباره بهبود وضعیت چرخه تولید محصولات اساسی کشاورزی در حوزه دام، طیور، آبزیان و زنبور داران عرضه کردند.
نظری تصریح کرد: سپس رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مباحث خویش را بیان کرد و در اظهارات خود بر لزوم تمرکز قوانین مربوط به بخش بازرگانی در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ساداتی نژاد در این نشست اظهار داشت که ۵۰ درصد نهاده های مورد نیاز با قیمت ترجیحی تأمین می شود اما در هنگام قیمت گذاری این مساله مورد توجه قرار نمی گیرد.
وی افزود: طبق گفته رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، ارز یارانه ۴۲۰۰ تومانی باید به صورت کلی حذف و باید از بخش آبزی پروری و همینطور تولید کنندگان زنبور عسل به صورت ویژه حمایت شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به مباحث مطرح شده از جانب خاوازی در این نشست اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد که صدای تولیدکنندگان بخش کشاورزی طی ۴۰ سال قبل شنیده نشده است.
نظری اضافه کرد: طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی بخش عمده ای از مشکلات محصولات کشاورزی به بخش بازرگانی وزارت جهاد مربوط می شود که این بخش به وزارت صمت واگذار شده است.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق گفته خاوازی این مساله مربوط به مصوبه سران قوا و برای دو سال پیش است و قرار بر این بود که تا زمان بازگشت اختیارات بخش بازرگانی به وزارت جهاد کشاورزی جلسات هماهنگی بین دو وزارتخانه برگزار گردد و ما همواره در جلسات مشترک خود با وزارت صمت از کشاورزان و تولیدکنندگان دفاع کردیم.
وی تصریح کرد: طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی قیمت گذاری تولیدات محصولات کشاورزی در حوزه دام و طیور باید به صورت ماهیانه آنالیز و تعیین قیمت شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست بیان کرد که این وزارتخانه برای کمک به توزیع درست نهادها و ساماندهی به بخش تولید محصولات کشاورزی از ریاست قوه قضائیه، وزیر اطلاعات و وزیر دادگستری هم درخواست کمک کرده است و آن هم قول همکاری جدی داده اند.
نظری با اشاره به اظهارات وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت گذاری گوشت قرمز اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد که ما در قیمت گذاری گوشت قرمز روی ۷۲ هزار تومان ایستاده ایم و بازار هم بر همین مبنا تنظیم شد. همینطور وی به لزوم تأمین شکر مورد نیاز زنبورداران تصریح کرد و اظهار داشت که این یک مبحث جدی است و وزارت صنعت باید در تأمین شکر مورد نیاز زنبورداران جدیت به خرج دهد.
وی اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی همینطور عنوان نمود که دو راه اختصاص یارانه به تولید کننده و مصرف کننده را آماده و مکانیزم آنرا هم عرضه کرده اند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات سرپرست وزارت صمت در این نشست اظهار داشت: سرقینی اظهار داشت که در جلسه ای که با رئیس جمهور داشته اند، وی دستور داده است که با اولویت ارز مورد نیاز بخش کشاورزی تأمین شود.
نظری بیان نمود: سرپرست وزارت صنعت اظهار داشت که ما می دانیم ارز دولتی کاملاً به نهاده ها تعلق نمی گیرد و مشکلاتی در این راستا وجود دارد و این مشکلات کاملاً جدی است.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق گفته سرقینی یارانه گوشت طی ماه های گذشته حذف شده و این مساله نه تنها سبب افزایش قیمت گوشت نشد بلکه سبب ارزان تر شدن قیمت گوشت شده است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرپرست وزارت صمت عنوان نمود که ارز برای تهیه کره از تیرماه سال قبل حذف شده و الان باید ۱۰۰ درصد تولید داخلی باشد و تصریح کرد که ما هم با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای این محصولات موافق هستیم.
نظری با اشاره به اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: رئیس مجلس در این نشست تصریح کرد که از این مباحث این گونه می توان نتیجه گرفت که مشکلات داخلی است و به مدیریت ما بازمی گردد.
وی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که دولت عنوان می کند ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین محصولات کشاورزی و نهاده ها تخصیص داده است و از طرفی تولید کننده هم اعلام می کند که این دلار تخصیصی به آنان تعلق نگرفته و در این شرایط مشخص نیست که این ارز کجا رفته است؟
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت که بنده فکر می کنم نخستین مشکل ما در این عرصه چالش مدیریتی است و ما مشکل بی عدالتی در توزیع یارانه در بخش های مختلف را داریم.
نظری افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که ما مدیران هیچ گاه نباید خوش خیال باشیم و فکر نماییم که قانون نوشتیم و حتما آن قانون اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان داشت که بنده معتقدم چه اختیارات بخش بازرگانی به وزارت جهاد کشاورزی بازگردد و چه بازنگردد باز هم ما مشکل داریم چون که زنجیره ای مدیریتی ما مشکل دارد و ما نباید در کار مردم دخالت نماییم و این سیستم بروکراسی منشأ مشکلات اساسی در کشور شده است.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قالیباف درباره صحبت های سرپرست وزارت صمت در خصوص دستور رئیس جمهور برای تأمین ارز بخش کشاورزی و غذایی اظهار داشت که این مساله هم به مشکلات اضافه می کند و اگر بخش صنعت که احتیاج به سه و نیم میلیون میلیارد دلار مواد اولیه داشته باشد، تأمین نشود، دولت از کجا می خواهد از صنعت ۷ میلیارد دلار کمک بگیرد؟
نظری تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که دخالت های ما در بورس هم مشکل آفرین شده و دخالت های بی حساب باعث شد که بورس سقوط کند و همین که آنرا رها کردیم، مسیر طبیعی بازار بورس ادامه پیدا کرد و در چند روز گذشته شاهد مثبت شدن بازار بورس هستیم.
وی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که بنده تردید ندارم کسانی در این مجموعه دنبال منافع شخصی خودشان هستند و البته برخی هم عامل دشمن هستند و دنبال کارشکنی در راه کشور هستند اما ما در مجلس به دنبال گره گشایی و مدافع حقوق مردم هستیم.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت اساس کار ما این است که تولیدکنندگان و صنعتگران هم که از همین مردم هستند، از کارشان گره گشایی شود و شبانه روز در تلاش هستیم تا به آنان کمک نماییم.
نظری بیان نمود: رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که بنده هم برای بازگشت بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از وزارت صمت تلاش خواهم کرد.


منبع:

1399/06/27
19:19:11
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: سیستم , محصولات , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Link website